web analytics

Volkswagen Tiguan, efektívny za každých okolností

Pripravený na každý terén a každú jazdnú situáciu. Nový Volkswagen Tiguan je nielen praktický, ale má aj nezabudnuteľnú charizmu. Výborné jazdné vlastnosti urobia z nudnej cesty jedno veľké dobrodružstvo.

Zanechá dojem na prvý pohľad

Na prvý pohľad vyžaruje Volkswagen Tiguan sebavedomý nádych, a ten si ponechá za každých okolností. Na výber máte viacero prevedení vozidla. Dynamicko-elegantný vzhľad výbavy Highline alebo športový šmrnc dizajnu R-Line chytili za srdce nejedného milovníka moderných áut.

Vysnívaný komfort

Pre Tiguan je charakteristická Tiguan harmónia interiéru. Prehľadné vnútro vozidla ponúka dostatočný priestor pre každého. Užite si čisté línie a čalúnené sedadlá poskytujúce maximum pohodlia. Na výber máte čalúnenia “Microdots”, ”Rhombus” či “ArtVelours”, záleží od zvolenej výbavy.

 

Pohodlné je i riadenie automobilu, čo je pre dnešné modely Volkswagen samozrejmosťou. V novom modeli Tiguanu ste navyše informovaný o ceste bez toho, aby ste sa rozptyľovali. Všetky aktuálne informácie máte v zornom poli s pomocou Head-up displeja.

Volkswagen Tiguan = efektívnosť

Tiguan má tažnú silu, ktorá rozhýbe až 2,5 ton. To oceníte, ak robíte transporty či jazdíte s prívesom.

 

Aktívny manažment valcov ACT pri nízkom zaťažení motora vypne dva valce zo štyroch. Takto si udržíte dynamiku jazdy a nespotrebujete viac paliva, ako potrebujete.

 

Na želanie si môžete zaobstarať systém 4MOTION, ktorý optimálne rozdeľuje hnaciu silu na jednotlivé kolesá. Asistenčný systém 4MOTION Active Control navyše prispôsobí vozidlo vášmu štýlu jazdy. Režimy “Snow”, “Offorad”, “Offroad Individual” či “Onroad” sú pripravené na každý terén. Systém spolupracuje s asistentmi – pre jazdu z kopca, pri rozbehu či pri stúpaní. Bezstarostnú jazdu si užiteje za každých okolností.

Bezpečnosť na prvom mieste

Nový Volkswagen Tiguan úspešne získal päť hviezdičiek v testoch podľa postupov Euro NCAP. Patrí k najbezpečnejším automobilom v Európe.

 

Riadenie vozidla v komplikovaných situáciách uľahčuje na želanie dodávaný systém “Area View”. S parkovacím systémom “Park Assist” ušetríte čas a zachováte si dobrú náladu.

 

Bezpečnosť je zaručená aj pri monotónnych trasách pomocou systému “Lane Assist”. Ten udržiava vozidlo v jazdných pruhoch. Systém rozpoznávania únavy, multikolízna brzda či proaktívny systém ochrany pasažierov posúvajú bezpečnosť na tie najvyššie priečky.

Záver

Veríme, že vás Volkswagen Tiguan zaujal. Všetky detailné informácie o tomto modeli, ale aj iných nájdete na našom webe Gabriel.sk.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.