web analytics

Vylepšenie Motúčka

Neexistuje vec, ktorá by sa nedala vylepšiť a tak je to aj s vylepšeným fúrikom na elektropohon. Keď sa nemusíte potiť pri práci v záhrade alebo na stavbe, začnete uvažovať nad tým, ako si po uľahčení práce ešte viacej pomôcť. Napríklad naložiť na fúrik ešte viac.

Preťažovať žiadny stroj sa nevypláca. A platí to aj o Motúčku, fúriku s baterkou a elektromotorom. A hoci Motúčko dokáže hravo prevážať náklady o hmotnosti do 120 kilogramov, bez problémov prekonáva aj svahovité pozemky a dokonca je schopný pri jazde dolu kopcom brzdiť a dobíjať baterku (O Motúčku sme písali v tomto článku) a predáva sa s viacerými korbami o rôznom objeme, predsa len tú korbu máte na Motúčku len jednu, zväčša tú oceľovú o objeme sto litrov. A voziť lístie, slamu alebo seno v malej korbe sa veľmi nevyplatí. Priveľký náklad sa z korby vysýpa a pritom nič neváži. Po pozemku tak jazdíte prakticky s prázdnym fúrikom. Zbytočne.

Iste, k Motúčku si môžete dokúpiť druhú korbu s väčším objemom. Prehodiť ju za pomoci štyroch skrutiek nie je problém. Pokiaľ nepotrebujete v jeden deň voziť viac druhov nákladu. Inak by ste opakovanou výmenou korby iba strácali čas.

Riešením problému občasného vozenia ľahkého, no objemného nákladu na Motúčku je vybaviť elektrický fúrik doplnkovými bočnicami, ktoré ľahko nasuniete, tým zvýšite objem prepravovaného nákladu a kedykoľvek ich zase zložíte, aby ste odviezli hlinu alebo hnoj. Postačí vám k tomu jedna doska hrúbky 2 cm, latky 2 x 5 cm, pílka a uťahovačka, pár vrutov.

bocnice na Motucko

2 cm je šírka bočnice oceľovej korby. Na dosku rovnakej šírky upevnite pomocou vrutov dve dvojice latok o dĺžke asi 40 cm tak, aby pri dotyku latiek s dnom korby a pri medzere medzi bočnicou a korbou asi 5 cm boli bezpečne upevnené k doske bočnice dvomi vrutmi z každej strany. Podobne vyrobíte aj predĺženie predného čela, malým hranolom docielite oddialenie rozšírenia od korby. Oba kraje je vhodné šikmo zrezať, aby nekolidovali s bočnicami.

Takéto bočnice ľahko nasuniete na korbu a môžete nakladať objemný, no ľahký náklad. Už spomínané seno, slamu alebo vetvy po reze stromov. Po záhrade tak nejazdíte s poloprázdnym Motúčkom, vaša práca bude efektívnejšia. A po vyložení nákladu bočnice ľahko zložíte a opäť vozíte iný náklad.
 

 

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.