web analytics

Kedy meniť garážovú bránu

Pred začiatkom motoristickej sezóny ste určite urobili kompletnú prehliadku a údržbu vášho vozidla, aby ste ho pripravili na jarné a letné cesty za poznaním aj zábavou. Ale venovali ste rovnakú pozornosť po zime aj garáži, ktorá chráni vaše auto pred nepriazňou počasie? Nepotrebuje tiež údržbu alebo výmenu brány? Teraz je správny čas.

Staré brány na garážach vyžadujú pravidelnú údržbu. Raz za niekoľko rokov musíte odstrániť farbu, naniesť základnú farbu a vrchný náter. Na železnej konštrukcii brány vo vnútri garáže kondenzuje vzdušná vlhkosť, ktorá spôsobuje koróziu brány. Keď máte garáž v bloku garáží pri bytovkách v meste, sami vidíte, že väčšina ľudí má podobné problémy, všetky staré garážové brány vyžadujú po zime náročnú údržbu.

Neustále opravy starej brány sú náročné aj po finančnej stránke. Ak máte pocit, že už to nezvládate, možno je čas vymeniť bránu za novú. Práve je na to vhodné obdobie. Nízke teploty nehrozia už ani v noci, no do letných horúčav je ešte ďaleko. Práca pri výmene starých železných vrát za nové, napríklad sekciové garážové brány netrvá dlho a počas jej montáže vás nebude obťažovať ani zima ani horúce slnko.

sekciove_garazove_brany

Pri výbere novej brány do garáže zohľadnite nie len materiál, z ktorého je vyrobená a ktorý vás odbremení od náročného pretierania, ale dbajte aj na kvalitné zateplenie. A na pohodlnosť otvárania. S postupujúcim vekom ubúda ľuďom síl, myslite na to už teraz. Alebo na to, že vaša manželka bude chcieť ísť autom na nákup, bránu musí zvládnuť otvoriť bez veľkej námahy aj sama. Možno si preto vyberiete moderné rolovacie garážové brány s automatickým pohonom.

Takmer všetky dnes dodávané moderné garážové brány sa montujú do súčasných bránových otvorov bez nutnosti stavebných prác. Demontáž starej brány a montáž novej trvá niekoľko hodín a máte na výber kúpiť si bránu podľa vašich preferencií a namontovať si ju sám alebo s pomocou priateľov alebo si objednať dodávku a montáž na kľúč. Už na druhý deň si môžete užívať ľahké otváranie a zatváranie novej garážovej brány a na budúcu jar zabudnite na brúsne papiere a štetce.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.