web analytics
Motúčko elektrický fúrik

Motorový fúrik – silný pomocník do záhrady

Nebaví vás práca v záhrade pre veľkú námahu? Nevládzete tlačiť naložený fúrik so zeminou alebo hnojom po mäkkej zemi? Vždy vás po takejto drine bolia kríže a ruky máte vyťahané ako šimpanz? Mám pre vás dobrú správu. Nič z toho už nemusí byť pravdou a práca v záhrade pre vás môže byť bez bolesti a sprevádzaná zábavou. Ba dokonca si budú všetci chcieť s vami vaše miesto pri fúriku vymeniť.

V starých filmoch zo začiatku dvadsiateho storočia môžete vidieť dvojicu chlapov, ako na drevených nosítkach nosia materiál na stavbe. V takejto situácii bol vynález fúrika dobrou správou. Jeden človek vďaka systému páky a kolesa dokázal prepraviť viacej materiálu a stavebníci ušetrili na pracovnej sile.

Fúrik šetrí čas aj námahu aj v dnešnej dobe. Ale stále si ho musíte v záhrade naložiť, potom sa postaviť v rúčkám, zdvihnúť náklad a držať ho a ešte aj fúrik tlačiť. A ak to máte do kopca, uff… Večer je človek riadne unavený. A ak je človek slabý či nebodaj chorý na chrbticu, je takáto práca hotovým utrpením, ktorú nezriedka aj týždeň odleží v posteli na tabletách.

V takejto situácii keď som sa rozhodoval kúpiť si záhradu, som potreboval vedieť, že ma práca v nej neprivedie na operačný stôl neurochirurgie kvôli stavu mojich platničiek. A volať na každú prácu pomoc mladších členov rodiny alebo platiť pomocníkov tiež je nie je dlhodobo udržateľné riešenie. Takým je iba Motúčko.

motucko

Klasický fúrik s elektromotorom a baterkou. Takýto fúrik nemusíte nikam tlačiť, skôr vás ťahá. A keď si ako doplnkovú výbavu k nemu zaobstaráte aj zadné pomocné kolieska, tak už ho ani dvíhať a držať v rukách nemusíte. Fúrik stojí na mieste v pojazdovej polohe, naložíte do neho akýkoľvek náklad do hmotnosti až 120 kilo, potom pristúpite k pravej rukoväti, otočíte spínačom a už iba pohodlne kráčate za svojím elektrickým fúrikom. Pri troche šikovnosti ho riadite ľavou rukou, kráčajúc vedľa neho 😉

Odkedy mám tento fúrik vo svojej záhrade, teším sa vždy na prácu v nej. Nebolí ma chrbát, nebolia ma ruky. Fúrik ide ochotne naložený aj do strmého kopca a pri jazde z kopca sám brzdí a dokonca dobíja baterku. A na jedno nabitie dokáže pracovať nepretržite šesť hodín. Takže ho na nabíjačku pripájam cez obedňajšiu prestávku.

Keď potrebujem voziť dlhé predmety alebo vrecká s vápnom alebo cementom, položím na vrch korby malú paletu, na ktorú nakladiem náklad. Keď potrebujem betonovať alebo polievať stromčeky, naložím do korby sto litrový sud s vekom, napustím pri studni do neho vodu a potom už len kráčam za svojím fúrikom do kopca na koniec záhrady.

motucko

Pre ďalšie využitie Motúčka, ako sa tento elektrický fúrik (nesprávne v mnohých obchodoch preložený ako „elektrické koliesko“) volá, som si dokúpil aj predný adaptér, ku ktorému pripájam nástavec s guľou ISO 50 a tlačím vlečku za osobné auto po dvore. Vidly Herkules mi pomáhajú prevážať hrubé a ťažké bremená a onedlho budem prevzdušňovať trávnik vertikutátorom a neskôr kosiť vretenovou kosačkou.

Motúčko sa páči každému chlapovi a chlapcovi, ktorý ma v záhrade navštívil. Všetci si ho chcú vyskúšať, všetci ho chcú šoférovať. Videli ste už iný fúrik, o ktorý sa chlapi vo dvore bijú? Motúčko je skrátka skvelý pomocník nie len do záhrady, ktorý ma odbremenil od ťažkej námahy. Vďaka Motúčku dokážem urobiť v záhrade viac a s menšou námahou.
 

 

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.