web analytics

Vyrobte si domácu knižnicu sami. Budete z nej mať väčšiu radosť

Ste milovníkom kníh? Ak áno, ste tu na správnom mieste. Väčšina ľudí, čo zbožňujú knihy, ich tiež dosť vlastní. Možno sa v tom veľa z vás priamo vidí. Máte kam dávať svoje knihy? Urobte si knižnicu, ktorá nezaberie veľa miesta a pritom sa tam vlezie veľa kníh. Viete, ako na to?

Rebrík na niekoľko spôsobov

Vlastníte starý rebrík? Nebojte sa ho využiť. Skúste ho natrieť farbou, ktorá sa vám bude hodiť do interiéru. Následne ho zaveste vodorovne na stenu. Knihy tak môžete pomocou jednotlivých schodíkov rozdeliť podľa žánrov či spisovateľov. Rebrík môžete prirobiť na stenu tiež zvisle. Budete tak mať niekoľko poličiek nad sebou.

Máte miesto neho napríklad štafle? Dajú sa použiť rovnako, ako klasický rebrík. Akurát ho nebudete prirábať na stenu a doplníte ho o ďalšie dosky. Natrite ho akoukoľvek farbou. Následne len rozložte niekde do kúta a položte dosky vnútrom na schodíky. Dosky pevne prirobte ku štafliam a môžete začať pokladať knižky.

 

Máte staré a nepotrebné debničky?

Našli ste niekde v pivnici drevené debny a uvažujete o tom, že ich vyhodíte? Rovno na to zabudnite. Dajú sa skvele využiť. Očistite ich a namaľujte nejakou farbou. Pre prirodzený vzhľad ich môžete nechať len tak nenamaľované a čisto ich len pretrieť priehľadným lakom. Potom ich poriadne pripevnite na stenu tak, aby smerovali dňom k stene. Môžete ich tak mať vedľa seba či rôzne rozmiestnené po miestnosti. Na záver len pridajte knižky.

Obyčajné police v kreatívnom štýle

Skúste si zaobstarať obyčajné jednoduché poličky, ktoré následne môžete rôzne skladať. Urobte si napríklad bludisko z poličiek, v ktorom budú knihy rôznych veľkostí. Môžete tiež vyskúšať urobiť z menších poličiek korunu stromov. Každá vetva potom ponesie nejaké knihy.

Moderný je nábytok z paliet

Iste ste už počuli o tom, že si niekto vytvára nábytok či posedenie z paliet. Je nutné ich obrúsiť do hladka, pretrieť a ešte nalakovať. Vy v prvom rade musíte palety narezať a prerobiť do požadovaného tvaru. Následne môžete začať s rovnakým postupom. Vyčistite, vyleštite, natrite a nalakujte. Následne ako u predchádzajúcich možností zaveste na stenu. Ak máte naozaj veľké množstvo kníh, nebojte sa využiť viac nápadov z nášho článku. Vždy dbajte na zladenie farieb.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.