web analytics

Čo zohľadňovať pri výbere ubytovania na horách

Väčšina Slovákov už síce teraz premýšľa, kde by tento rok zavítalo na dovolenku k moru. Ešte stále sa však nájdu Slováci, ktorí aj napriek extrémne teplému počasiu odchádzajú do hôr nadýchať sa čerstvého vzduchu a načerpať energiu. Ak patríte medzi nich aj vy, výber ubytovania vás v skorej dobe určite neminie. Čo ale zohľadňovať pri výbere ubytovania na horách?

Skúsenosti

Čo je lepšie ako skúsenosti buď vaše, alebo vašich známych? Najprv si dôkladne overte dostupnosť hotelov, ktoré navštevujete a až potom hľadajte hotely, ktoré ste ešte nenavštívili a mohli by ste. Samozrejme, ak budú vyhovovať vašim požiadavkám.

Ceny

Môže vás síce osloviť webdizajn web stránky daného hotela. Čo ale, keď hotel je mnohokrát drahší ako ten, čo je len pár metrov od neho? Samozrejme, rozdiel sa musí niekde odzrkadliť (raňajky v cene, výhľad na vami vybranú svetovú stranu + balkón atď). Treba však dôkladne zvážiť, či sa vám oplatí priplatiť si napríklad za výhľad s balkónom, keď väčšinu času budete tráviť na turistike a na prechádzkach. Neberte hneď prvé, čo vás zaujme. Dôkladne porovnávajte, spisujte si pre a proti argumenty a až potom zatelefonujte na číslo uvedené na web stránke.

Bergdorf

Poloha

Okrem cien a skúsenosti by sme si mali všímať aj to, kde je daný hotel umiestnený. Hotel môže mať akokoľvek dobrý hotelový marketing. Keď sa nachádza mimo centra hotelov, len ťažko dokáže vyhovieť väčšine zákazníkov. Sú síce aj takí, ktorí preferujú odrezanosť od sveta. Väčšina však vyžaduje, aby hotel, v ktorom budú bývať, bol blízko centra (pri vlakovej stanici, pri zubačke). Niekedy vďaka tomu, že váš hotel je blízko a nemusíte prestupovať medzi viacerými spojmi, ušetríte čas a môžete si dopriať časovo náročnejšiu túru. Myslite na to.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.