web analytics

Vytvorte si kvetináč do bytu aj na záhradu

Kvetináč si môžete kúpiť v obchode. Narazili ste však už niekedy na taký, ktorý by sa vám na dané miesto stopercentne hodil? Ak nie môžete si kvetináč vytvoriť sami alebo si môžete už zakúpený kvetináč upraviť. Záležať bude na tom, kam ho budete chcieť umiestniť. Na záhradu sa hodí skôr kvetináč z pevnejších materiálov. Ak máte malý plastový kvetináč, môže vám ľahko uletieť. Naopak do interiéru môžete vyberať z najrôznejších druhov materiálov. V dnešnej dobe sa medze nekladú, preto bude záležať len na vašej fantázii.

Kvetináč do interiéru

V prvom rade musíte zvoliť veľkosť kvetináča. Mal by zodpovedať veľkosti rastliny a tiež priestoru. Ak máte v byte málo miesta, je isté, že kvetináč nemôže byť veľmi objemný. Ďalším bodom je materiál, z ktorého kvetináč urobíte. Môže byť keramický, plastový alebo dokonca aj betónový. Teraz záleží na tom, či si pôvodný kvetináč budete chcieť zakúpiť alebo do neho nebudete chcieť nič investovať. V prípade, že nič kupovať nechcete, môžete využiť napríklad staré plastové fľaše alebo krabičky od margarínu. Tie už si potom môžete ozdobiť, ako uznáte za vhodné.

Dôležitá je aj farba interiéru. Pokiaľ máte obývaciu izbu zladenú do šedej a červenej, ozdobte si kvetináč tak, aby tam zapadol. Môžete farbou kresliť rôzne vzory, alebo skúsiť pečiatkovú metódu. Pokiaľ chcete vyskúšať menej obvyklý spôsob, využite staré CD. CD rozlámte na malé kúsky a následne na kvetináč prilepte.

Kvetináč na záhradu

Tu sa vám budú hodiť pevnejšie materiály. Keramický kvetináč je klasika a môžete si ho ozdobiť, ako uznáte za vhodné. Variantom tiež môže byť starý riad. Napríklad ak sa vám u hrnčeka odtrhlo ucho, nemusíte ho vyhadzovať. Jednoducho do neho niečo zasaďte. Často sa na záhrade vytvárajú priestory na umiestnenie kvetináčov z paliet. Pekne tiež vyzerá, keď ako dekoráciu kvetináča dáte starý nepojazdný bicykel. Ten môžete natrieť na bielo a zavesiť na neho kvetináče.

Ako vytvoriť kvetináč z betónu? Budete potrebovať cement, piesok a vodu. Zmes týchto potrebných vecí musíte perfektne premiešať. Následne len nalejete do formy, ktorú chcete. Môžete využiť staršie formy na pečenie alebo čokoľvek iného. Potom len necháte poriadne vytvrdiť. Nakoniec už len dozdobíte, ako uznáte za vhodné a vystavíte von. Touto technikou môžete vyrábať aj iné dekorácie na záhradu. Vždy záleží na forme, ktorú využijete.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.