web analytics

Založenie úspešnej firmy na vidieku

Nie všetci môžu bývať v Bratislave a nie všetci tam chcú pracovať. Možno dávate prednosť zdravému vzduchu, možno chcete pre svoju rodinu kvalitné potraviny a možno len máte radšej vidiek a dávate prednosť pokoju pred ruchom veľkého mesta. Ako potom riešiť zdroj príjmov inak, ako podnikaním? Využite možnosti lokality a pritom majte sídlo firmy v Bratislave!

Je to žiaľ tak, že mnoho ľudí považuje za úspešnú firmu len takú, ktorá má sídlo vo veľkom meste. Isteže taká spoločnosť má na výber pracovníkov z väčšieho počtu uchádzačov. Ak poskytuje svoje služby ľuďom z veľkých miest, má tu aj väčšinu svojich zákazníkov. No šikovní ľudia žijú aj mimo metropoly a v časoch rýchleho internetu a rozšírených kuriérskych služieb nemusí zákazníkov zaujímať, kde sa skutočne nachádza kancelária a sklad ich obľúbeného dodávateľa.

To je výhodné, keď ste sa rozhodli povýšiť svoj koníček na živobytie a založiť firmu. Či už sám alebo s kamarátmi, eseročku si za pomoci špecializovaných firiem založíte rýchlo a bez ťažkostí. Stačí sa rozhodnúť a stanoviť si, čo bude náplňou práce novej firmy, aký tovar bude produkovať a ako ho bude zákazníkom ponúkať. Výrobné priestory sa dajú na vidieku získať pomerne lacno do prenájmu alebo aj kúpiť, do práce to nemáte ďaleko, stále ste v kontakte s rodinou a žijete v prekrásnom prostredí, kde na veľa miest dôjdete aj pešo. Skrátka podnikať tam, kde ste doma a kde to poznáte, je oveľa lacnejšie, ako začínať v neznámom veľkom meste.

Problémom môže byť adresa pre niektorých zákazníkov, zvyknutých na „úspešné firmy z veľkého mesta“. To hravo zvládnete tak, že sídlo firmy presuniete do Bratislavy a vo svojom bydlisku zriadite výrobnú prevádzku. Úradné dokumenty a pošta vám bude chodiť na vašu dobrú adresu, odkiaľ vám ju budú preposielať podľa vašej požiadavky. Dostanete SMS notifikáciu o novej doručenej pošte, môžete si ju nechať naskenovať. Keď vás bude chcieť významný zákazník alebo potenciálny obchodný partner navštíviť, prenajmete si v budove, kde máte oficiálne sídlo firmy, zasadačku. Rokovanie prebehne na úrovni a vaša výroba môže nerušene bežať v lacnejšom kraji. Obchod aj tak dnes prebieha cez internet a pekné webové stránky, ktoré predávajú, sídlia v serverovni, nie v kancelárii v centre hlavného mesta.

Ak máte pocit, že máte čo svojim zákazníkom ponúknuť, ale sa nechcete kvôli biznisu sťahovať do preplnenej a drahej Bratislavy, založte si svoju firmu so sídlom v Bratislave a s prevádzkou u vás doma, kde každého poznáte, kde si vyberiete nie drahé priestory a zamestnáte ľudí, na ktorých sa môžete spoľahnúť. Využite miestne zdroje surovín a nízke ceny vstupov a na vizitke môžete mať sídlo firmy v Bratislave. A ak sa vaša firma v budúcnosti rozrastie a presťahuje výrobné priestory, navonok sa nič nezmení.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.