web analytics

5 rád, ktoré vám pomôžu s výberom podlahy

Rekonštruujete a premýšľate nad podlahou, ktorú do domácnosti vyberiete? Podlaha je jedným z najdôležitejších interiérových prvkov. Na trhu existuje hneď niekoľko typov podláh, pričom každá z nich sa vyznačuje špecifickými vlastnosťami.

1. Podlahové topenie vyžaduje primeraný materiál

Pokiaľ ste sa rozhodli v domácnosti zaviesť podlahové topenie, musíte vyberať z materiálov, ktoré sú primerane stabilné a majú vhodné tepelné vlastnosti. Skvelou voľbou v tomto prípade je vinylová podlaha, ktorá má malý tepelný odpor a imituje širokú škálu rôznych materiálov od dreva až po dlažbu, na pohľad takmer na nerozoznanie.

2. Podlaha odolná voči vlhkosti a vode

Hľadáte podlahu, ktorá sa hodí do vlhších interiérov? Musíte nájsť podlahu, ktorá ľahko nenasiakne a je stabilná. Podobnými vlastnosťami sa vyznačuje korková podlaha, ktorá vďaka svojmu zloženiu neprepúšťa tekutiny ani plyny.

3. Opraviteľnosť podláh

Niektoré podlahy nie je možné renovovať. To však neplatí pre vinylovú podlahu, kde je možné vymeniť poškodený diel za nový. Rovnako môžete renovovať aj drevené parkety. Po prebrúsení a opätovnom nalakovaní budú zas pôsobiť ako nové.

4. Došľap podlahovej krytiny

Tvrdosť krytiny je vopred daná a nie je možné ju meniť. Z hľadiska mäkkosti sú najlepšie koberce. Po nich nasleduje PVC podlaha alebo vinylová podlaha. Aj korkové podlahy sú na dotyk príjemné a nie sú tvrdé.

5. Vlastnosti materiálu

Každý materiál má svoje klady aj zápory. Linoleá sa zas vďaka svojej odolnosti hodia do záťažových priestorov.PVC podlahy sú lacnejšie ako ostatné druhy, ľahko sa udržiavajú čisté, na druhej strane však majú kratšiu životnosť a nevyznačujú sa vysokou kvalitou. Drevo je hrejivým naturálnym materiálom, musíte sa oň ale viac starať a investovať doň v konečnom dôsledku aj viac peňazí.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.