Voda vie narobiť problémy každému z nás, či už bývate na byte, alebo bývate na dedine v rodinnom dome. Určite ste sa už dočítali o viacerých kurióznych prípadoch, kde senilnejšia starenka zabudla vypnúť vodovodnú batériu a z umývadla sa voda valila na zem, kde neskôr presiakla až k susedom. Majitelia bytu sa pýtali, že čo to je za hydroizoláciu, keď voda aj tak presiakla. Zjavne nebola kvalitná, aby dokázala udržať vodu a zabrániť prieniku.
V prvom rade je nutné už v počiatočnom štádiu, keď začínate pracovať na hrubej stavbe, informovať sa o hydroizolácii základov; o tom, aké materiály použiť, aby ste problémy s vodou nikdy nemali a čítali ste o nich len v novinách.
Kúpeľňa
Nielen po sprchovaní, ale aj dôsledkom veľkej vlhkosti a nesprávnej hydroizolácie kúpeľne sa dlažba a obklad v kúpeľni ničí. Kúpeľňa, aj keď väčšina z vás nemá možnosť vetrať ju otvorením okna, ale len pustením ventilácie, by mala byť po každom sprchovaní a praní vetraná. Nevetraním môžete spôsobiť vznik plesní v škáričkách medzi dlažbou a obkladmi. Odporúčame vám nechávať vždy otvorenú vetračku (samozrejme nie vtedy, keď sa kúpete a sprchujete). Okrem toho pravidelne kontrolujte obklad za uterákom zaveseným pri umývadle. Aj v týchto priestoroch sa vám môže tvoriť pleseň bez toho, aby ste si to vôbec všimli.
Okná v kúpeľni sa vám zarosia prirodzene po každom sprchovaní. Najmä cez zimné obdobie vám odporúčame mať v kúpeľni starú handričku, ktorou nielenže môžete poutierať vodou zaprskanú dlažbu a obklad, ale aj zarosené okná.
Pleseň sa vie objaviť veľmi rýchlo, preto sa dôkladne starajte nielen o svoju kúpeľňu, ale aj všetky miestnosti v domácnosti.
Pridať komentár