web analytics

Rímska roleta je elegantné a populárne riešenie pre váš interiér

Rímska roleta je často označovaná za kráľovnú medzi roletami, za skvost medzi interiérovými tienidlami či za akúsi zlatú strednú cestu medzi záclonou, roletou a závesom. Všetky tieto označenia sú pravdivé a hovoria jedno: rímska roleta je síce podľa názvu stará, ale stále štýlová a obľúbená aj dnes.

Nestarnúci hit rímskych roliet pretrval storočia

Rímske rolety patria k trendom v oblasti interiérových tienidiel posledných rokov. Ako však zo samotného názvu vyplýva, nejde tu o žiadnu novinku, ale o obľúbený interiérový doplnok, ktorý skrášľoval domácnosti už pred storočiami. Tento typ roliet sa začal používať v Stredomorí ako praktická ochrana pred slnkom, ktorý sa z Ríma rozšíril postupne do celej Európy.

Na rozdiel od klasickej rolety sa rímska roleta skladá do elegantných vlniek, vytvára elegantné pravidelné sklady a tým sa líši od bežných látkových roliet. Jej veľkou výhodou je možnosť použiť v podstate akúkoľvek tkaninu, od klasickej záclonovej látky cez bavlnené až po ťažké tmavé látkové závesy. Hodí sa do moderných i klasicky zariadených interiérov, kde má za úlohu tieniť a rozptýliť denné svetlo.

Vďaka svojmu elegantnému vzhľadu sa často využíva aj v priestoroch, kde tienenie pred slnkom nie je nevyhnutne potrebné. Dodáva interiéru noblesu, jedinečnosť a eleganciu. Pri vhodnom výbere materiálu a jeho spracovaní môže splývať s akýmkoľvek interiérom, plastovými či hliníkovými oknami, alebo naopak, môže sa stať jeho výrazným a dominantným prvkom.

Praktické a dizajnové výhody rímskej rolety

Rímske rolety pôsobia nadčasovo a dekoratívne v spustenom stave, ale aj vtedy, keď sú vytiahnuté. Škála farebných prevedení a dizajnov je v tomto prípade veľmi široká a prispôsobí sa akýmkoľvek vašim požiadavkám. Rolety sú ku konštrukcii pripevnené pomocou suchého zipsu, vďaka čomu ich môžete jednoducho vymeniť v prípade, že by ste sa rozhodli pre zmenu.

Ak sa rozhodnete zaobstarať si rímsku roletu, dobre si premyslite, aký dekor zvolíte, pretože bude viditeľný v spustenom aj vytiahnutom stave. K dispozícii je veľké množstvo rôznych farieb, dekorov a druhov textílií. Môžete si vybrať medzi prírodnými, syntetickými alebo zmesovými materiálmi. Obľúbené sú romanticky vyzerajúce rolety z ľahkých a priehľadných látok.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.