web analytics

Príprava pozemku pred stavbou domu

Príprava miesta, kde bude realizovaná stavba domu nie je taká jednoduchá, ako sa na prvý pohľad môže javiť. Nestačí iba kúpiť vhodný pozemok a mať navrhnutý projekt. Pred začatím stavby je potrebné mať aj zmluvu so stavebnou spoločnosťou – pokiaľ nemáte v pláne stavať svojpomocne a stavebné povolenie od mesta. Nenahraditeľnou je práca geodeta, ktorý vytýči hranice domu a pozemku.

Vaše stavenisko by malo byť označené informačnou tabuľou a v ideálnom prípade aj oplotené. Ešte pred stavbou je vhodné zabezpečiť prívod inžinierskych sietí, hoci veľa spraví aj elektrocentrála. Výhodné je postaviť mobilné WC a kontajner pre pracovníkov a stavenisko vyčistiť od porastov, skál, sutín, ale aj ornice a vyviesť to na skládku.

Samotné výkopové práce závisia od druhu pôdy, hĺbky výkopov a tiež dostupných financií. Tou najlacnejšou možnosťou je kopať ručne, no ideálne je využiť minibager. Výkopy musia byť zabezpečené proti zosuvu pôdy. V prípade svojpomocnej stavby je veľkou pomocou požičovňa stavebných strojov.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.