web analytics

Aj kempovať môžete ako v bavlnke

Vyraziť na dovolenku len tak, spať na ľubovoľnom mieste a jedlo riešiť až na mieste je skôr pre odolného muža. Jemné ženy majú rady istotu strechy nad hlavou, rezervovanej dopredu a jedlo podľa seba, najlepšie zo svojich hrncov. Ako to skĺbiť dohromady a zachovať pokoj v rodine? Vyrazte na dovolenku s karavanom.

Spanie najlepšie pod širákom na neznámom mieste a raňajky z miestnych zdrojov, čo Príroda dá, je pre drsných chlapov znamením romantiky, avšak ich nežné polovičky táto predstava napĺňa hrôzou, najmä ak sa má dovolenka tráviť s deťmi. Ženy majú skrátka rády nielen svoje pohodlie, čistú kúpeľňu s teplou vodou, ale aj pocit bezpečia pre seba a pre tých, za ktoré sú zodpovedné. A rozhodne im nevadí umyť riad po dobrom jedle, na rozdiel od chlapov, ktorí si radšej dajú kus klobásy s chlebom, len aby nemuseli riešiť čo s mastným tanierom a príborom.

Aj keď sa možno protiklady priťahujú, nič sa nemá hnať na ostrie noža a ak si chce chlap zaspomínať na mladé roky a roky vojenčiny a tráviť noc v spacáku na vlhkej lúke neďaleko mraveniska, nemal by do rovnakého zážitku nútiť svoju nežnejšiu polovičku. Tá si romantiku rozhodne predstavuje inak!

Mesiac na nebi sa zrkadlí v pokojnej hladine rybníka, kolená hrejú posledné plápolajúce polienka v ohni a dušu láska k milovanému mužovi a pohár vína pred spaním. Potom rýchla horúca sprcha a zaliezť pod hrejivú a voňavú perinu. Pokračovanie je už na fantázii láskavého čitateľa, ak je už po dvadsiatej druhej hodine večernej 😉

Karavany z požičovne

Splnenie snov oboch partnerov o ideálnej dovolenke nie je nereálne. Obytný voz alebo príves za osobný automobil umožní tráviť spoločnú dovolenku na tých najromantickejších miestach a mať pri tom so sebou všetok komfort domova. A karavan nemusíte kupovať, stačí si ho zabookovať v niektorej z požičovní karavanov. Ak zvolíte termín mimo hlavnej letnej turistickej sezóny, nielen že ušetríte, ale vyhnete sa návalu ďalších turistov v miestach, ktoré by ste radi navštívili.

Moderné karavany sú vybavené nielen plynovým kúrením pre komfortné spanie v chladných nociach, ale aj plynovým varičom a malou kuchynkou. Chemické WC a sprcha s teplou vodou doplní žiadaný komfort dámy, možnosť stolovať vonku alebo si zapáliť táborák naplní romantickú dušu muža. A pohodlné postele napodobnia pohodlia domova.

Čo si do karavanu vziať svojho

Aj keď sú obytné prívesy a obytné automobily vybavené komfortne, rozhodne nezabudnite ich výbavu počas svojej dovolenky doplniť svojou obľúbenou dovolenkovú výbavou. Hodiť sa bude prenosný sušiak (na uteráky alebo spotené tričko), obľúbené hrnčeky na kávu a čaj, nože, na ktoré ste zvyknutí, keď krájate mäso alebo zeleninu. Gril na drevené uhlie tiež nemusí byť na zahodenie, nejaké športové vybavenie prípadne bicykle, ak je karavan vybavený držiakmi na ne.

A hlavne niečo do postele, napríklad svoje perové vankúše. Spomeňte si, ako sa vám spí v hoteli, keď spíte v inej posteli, ako ste doma zvyknutý. Boľavý krk, únava a možno aj podráždenosť sú výsledkom mnohokrát lacného vybavenia izieb pre hostí. Podobné to môže byť aj v karavane. Môže byť kvalitný matrac, ale keď máte pod hlavou vankúš väčší, než doma, alebo častejšie oveľa menší, skrátka sa dobre nevyspíte. Preto mnoho ľudí si na dovolenku berie svoje lôžkoviny.

Postele, rovnako tak ako úložné priestory, bývajú v karavanoch o niečo menšie, než komfortný domáci nábytok. Šírka menšia o desať centimetrov ušetrí veľa miesta a týždeň alebo dva sa na takej posteli vyspíte celkom dobre. Ak vám nie je chladno alebo naopak horúco. Preto by vo vašej výletnej výbave okrem vhodných vankúšov nemali chýbať ani vhodné paplóny alebo páperové prikrývky vhodného rozmeru. Len tak bude váš spánok príjemný a osviežujúci.

Stoličky na vonkajšie sedenie môžu k večeru chladiť, takže pár tenkých vankúšov pod zadok ocenia ženy určite a aj mužom prídu vhod. Nabíjacia stolná lampa vám predĺži posedenie po večeri. A nafukovacie lehátko si užijete zase cez deň nielen pri vode.

Vypožičaným karavanom tak zažijete krásnu dovolenku, ktorá môže spĺňať romantické predstavy celej rodiny, aj keď si každý jej člen pod pojmom „romantika“ predstavuje niečo iné.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.