web analytics

Ktorý zmäkčovač vody je najlepší a kde ho umiestniť?

Zmäkčovač vody je na Slovensku z dôvodu veľkého výskytu tvrdej vody, pomerne hľadaným artiklom. Vedeli ste však, že existuje hneď niekoľko druhov tohto prístroja? Ktoré to sú, ktorý z nich je najlepší a kde ho umiestniť sa dozviete v dnešnom článku.

Zmäkčovač vody bol pred niekoľkými rokmi novinkou, ktorú sme mohli vidieť len v zopár domácnostiach.

S narastajúcim problémom tvrdej vody na našom území sa však dopyt po zmäkčovačoch vody zvýšil, a tým pádom sa automaticky začal klásť dôraz aj na kvalitu týchto prístrojov.

Poznáme niekoľko typov

Za tie roky sme sa mohli stretnúť hneď s niekoľkými typmi zmäkčovačov vody, ktoré sa od seba líšia predovšetkým spôsobom odstraňovania vodného kameňa a premeny vody z tvrdej na mäkkú.

Zmäkčovač vody na potrubie

Tým najpopulárnejším typom bol ešte niekoľko rokov dozadu zmäkčovač vody na potrubie, ktorý za pomoci veľkého magnetu dokázal vodu zmäkčiť a odstrániť prítomnosť nadbytku minerálov.

Tento druh zmäkčovačov tak dokázal splniť to, čo sa od neho očakáva a je populárnym dodnes.

Katexový zmäkčovač

Ďalším, mimoriadne obľúbeným typom tohto prístroja, je katexový zmäkčovač.

Ten, funguje na báze iónovej výmeny, kde sa cez vrstvu katexu menia ióny vápnika a horčíka za ióny sodíka.

Ostatné zmäkčovače

Na trhu je možné kúpiť aj fyzické či dávkovacie zmäkčovače, ktoré taktiež dokážu odviesť svoju prácu, no výsledok nie je vždy dokonalý.

Ktorý je ten najlepší?

V prípade odstránenia tvrdej vody či už z vášho bytu, alebo domu, vám dnes odporúčame staviť hlavne na katexový zmäkčovač.

Práve on dokáže zabezpečiť dlhodobé, takmer stopercentné výsledky a vďaka nemu sa pre vás môže stať nadbytočný vodný kameň už navždy minulosťou.

Okrem bežných spotrebičov dokážu tieto zariadenia taktiež chrániť aj ohrevné telesá, výmenníky vody či rozvody.

Zdroj obrázku: Igor Pushkarev / Shutterstock.com

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.