web analytics

Aké druhy papagájov hravo skrotíte?

Ak hľadáte papagája, ktorý by sa mal stať vaším spoločníkom, pravdepodobne v obchodoch narazíte na niekoľko druhov papagájov. Jeden je krajší ako druhý, otázkou však je, ktorého si ľahko skrotíte. Predajcovia vám pritakajú na každý druh, aby konečne niečo predali, a tak im veľmi neveríte a ďalej si lámete hlavu nad tým, z akého papagája sa môže stať naozaj najlepší spoločník. A s tým vám poradíme.

Ak sa rozhodnete pestovať papagája, nemáte záujem o bojového papagája, ktorý by po vás vyšiel hneď, čo by ste otvorili dvierka vtáčie klietky. Chcete papagája, ktorého si hravo skrotíte a ktorý sa vás rozhodne nebude báť. Našťastie takých druhov, ktorí sa navyše môžu ubytovať vo vonkajších voliérach postavených z hliníkových profilov stavebnice Aluhobby, je nespočetne veľa. Vybrali sme najatraktívnejšie papagáje, u ktorých sa nebudete trápiť dlhým ochočováním.

Papagáj korela

Korela je mimoriadne vhodný druh papagája pre chov v byte. Aj keď je väčšej veľkosti, neznamená to, že je nejako náročná. Navyše sa jedná o veľmi nadaného papagája, ktorý dokáže opakovať rôzne melódie a ktorý sa tým pádom dokáže naučiť aj celé pesničky. Jedná sa o prítulného a veilce ľahko ochočitelného papagája.

Papagáj neoféma

Poznáte papagája menom tráviar? Tento druh papagája je veľmi pokojný, aj vďaka tomu papagája ľahko skrotíte. Sú to navyše veľmi roztomilí spoločníci, ktorí sa však bohužiaľ nenaučí hovoriť. Nemajú totiž zrovna vysokú inteligenciu.

Papagáj kakariki

K veľmi ľahko ochočitelným papagájom patrí aj papagáje menom kakariki. Sú ľahko ochočitelní hlavne vďaka ich veľkej zvedavosti, ktorú doslova oplývajú. Aj keď sa však ľahko skrotí, bohužiaľ nemajú predpoklady k tomu, aby sa niekedy naučili hovoriť. Budú to teda nehovoriacich spoločníci, ktorí sa k vám však radi pritúli a budú vám robiť tu najlepšiu spoločnosť.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.