web analytics

Poistenie pre každú príležitosť

Hovorí sa, že šach je jediný šport, pri ktorom vám nehrozí úraz. A hoci šport ani iné koníčky nerobíme preto, aby sme si ublížili, nesmieme pri tejto činnosti zabúdať na to, že podcenenie bezpečnosti a opatrnosti či chvíľková nepozornosť môže práve úrazom alebo nehodou skončiť. A ich následky potom výrazne ovplyvnia náš osobný ale najmä pracovný život. Ako minimalizovať dopad nášho hobby na bežný život v prípade úrazu?

V prvom rade si treba povedať, čo znamená vznik úrazu pre náš bežný život. Či už ho utrpíme na cykloturistickom výlete alebo pri práci vo svojej dielni, ako prvé nasleduje lekárske ošetrenie. V našom systéme povinného zdravotného poistenia sa nemusíme báť jeho ceny. Nezriedka ale nasleduje krátka hospitalizácia a to už sa môže na našom živote prejaviť výraznejšie. Nie len, že počas nej nemôžeme vykonávať svoju prácu, teda zarábať peniaze, ale ani sa nemôžeme venovať svojej domácnosti. A čo je najhoršie, taký úraz môže zanechať na našom tele trvalé následky. Teda zníženie pohyblivosti niektorej z končatín, zníženie fyzickej sily či iné obmedzenie. Pod označením „znížená kvalita života“ si musíte predstaviť, že sa vám jednoduché bežné činnosti budú vykonávať oveľa ťažšie alebo dlhšie. A často potrebujete nakúpiť zdravotné pomôcky na prekonanie alebo zníženie svojho handycapu. Po úraze teda nie len, že nezarábate, ešte máte výdavky navyše.

nehoda v zime

Preto je rozumné mať úrazové poistenie. Keď si dávame pozor a ani nikto druhý nás neohrozí, nič sa nedeje. No keď stratíme na chvíľu pozornosť, príde vhod finančná kompenzácia za úraz a pomôže prekonať prvé dôsledky pochybenia aj vykryť stratu zárobku. A tá je významná, keď sme živnostníci alebo podnikáme s malou firmou, ktorá stojí zväčša na nás.

Ak sa chystáme na dovolenke vyskúšať niektorý z adrenalínových športov alebo nás čaká extrémne náročné obdobie či ideme rekonštruovať chalupu, príde vhod krátkodobé poistenie, ktoré uzatvoríme len na určité obdobie. Rýchlo a výhodne získame úrazové poistenie online aj na poslednú chvíľu. No hlavne skôr, ako ho budeme potrebovať.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.