web analytics

Aké oblečenie si zbaliť na letnú dovolenku

Ešte sa nestalo, že by niekto skákal meter do výšky a tešil sa na balenie. Ak tiež patríte k tým, ktorí túto nepríjemnú činnosť nemusia, skúste si prečítať pár super tipov, ktoré vám túto činnosť podstatne uľahčia. Nemusíte so sebou vláčiť celú skriňu s pestrofarebnými topmi, džínsami a kraťasmi.

Trieďte

Mužov sa to pravdepodobne moc netýka. Skôr ženy by najradšej so sebou brali tucet tričiek, šiat, nohavíc, tielok a kraťasov. Uvedomte si ale, že počas dovolenky sa nebudete každých dvadsať minút prezliekať. Nohavice môžete nosiť aj viac dní a tričká si môžete preprať v rukách. Stačí si vziať pár kúskov dámskych tričiek, ponožiek, podprseniek a nohavičiek / boxeriek. Stačí si odsypať do menšieho pohárika trošku prachu na pranie.

Namiesto riflí si vezmite skôr bavlnené nohavice, s ktorými nebude problém pri čistení. Rifle zaberajú moc miesta a sú náročnejšie na čistenie. Vyžadujú si skôr pranie v práčke.

Vrstvite

Nehádžte veci do kufra. Snažte sa ich vrstviť – kombinujte tenké vrstvy s tými hrubšími (svetre s tenšími teplákovými súpravami alebo s tričkami). Získate prehľad a nebudete mať pocit, akoby vám kufor mal prasknúť. Držte sa zlatého pravidla: vezmite si polku oblečenia, čo ste si prichystali a dvakrát viac peňazí, ako ste očakávali. Uvedomte si, že všade sú obchody, v ktorých si môžete kúpiť chýbajúce veci.

zuz-tr

Nenoste so sebou nafukovačky, knihy a drahé predmety. Drahé predmety vám spôsobia len zbytočné stresy a starosti. Nafukovačky kúpite aj v dovolenkovom stredisku a knihy – knihy si môžete stiahnuť do mobilu.

Tieto veci by vám zabrali len zbytočne veľa miesta. Čo sa týka oblečenia, odporúčajú sa tri vrchné kúsky oblečenia a tri spodné. Vznikne vám deväť rôznych kombinácii. V prípade, keď sa vám zašpinia, ich operiete. Aké jednoduché!

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.