web analytics

Starajte sa o seba

Vo veku, ktorý zvykneme označovať ako produktívny vek, máme veľa povinností. Väčšina ľudí v tomto období zakladá rodinu, buduje kariéru, stavia rodinný dom a najviac času venuje svojim deťom a ich výchove. Staráme sa o všetko a o všetkých. No zostáva nám dosť času aj na seba?

Pravda, mladý organizmus zvláda vysoké zaťaženie dobre. A to ako psychické, tak aj fyzické. Necítime únavu, dobre zvládame spánkový deficit aj preťažovanie zvýšenou námahou tela. Prvé náznaky problémov, ktoré môže takýto prístup k sebe samému priniesť, sa objavujú až v strednom veku. O to pomalšie, ak vôbec, bude potom odstránenie neduhov a bolesti, ktoré sme si takto v mladosti neuvážene privodili.

Najlepšou prevenciou poškodenia zdravia je vedieť včas regenerovať svoju myseľ a svoje telo. Samozrejme, že nemôžete zastaviť stavbu rodinného sídla na pol roka ani deťom povedať, že na ne teraz mesiac nebudete mať čas. Aj pri plnení si svojich snov či povinností by ste ale mali nájsť spôsob, ako sa uvolniť, odbremeniť od veľkej zátaže a dopriať si trochu relaxu a postarať sa o seba. Pretože iba tak sa dokáže dobre postarať o svojich blízkych.

park

Možno by postačilo len trochu poľaviť z náročnosti svojich plánov, zapojiť svojich blízkych do svojich aktivít, nájsť si chvíľu na seba. Ak nemôžete na dva týždne odletieť na dovolenku do exotickej destinácie, netrápte sa. Urobte si dve krátke dovolenky v našich horách alebo u vody v blízkom zahraničí. Dôležité je, že budete ako rodina spolu teraz nie „až potom, keď“. Doprajte si partnerkou welness víkend. Doma vám dobrú náladu privodí kvalitná a regeneračná kozmetika, online si ju kúpite bez zbytočného naháňania sa po obchodoch.

Keď si chcete naplno a dlho užiť plodov svojej práce, mali by ste sa vyššieho veku veku dožiť v dobrej forme. K tomu vám pomôže správne životné tempo bez zbytočného stresu a správna starostlivosť o seba už teraz.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.