web analytics

Solárna lampa nie len na turistiku

Ak máte radi viacdenné turistické výšlapy mimo civilizáciu, iste viete, koľko vecí so sebou musíte brať. A koľko váži taký poctivý turistický batoh so všetkým potrebným. Potrebujete stan, karimatku, spacák, prenosný varič aj trochu jedla. A potrebujete tiež svetlo na večer. Viete, ako ušetriť hmotnosť tým, že nebudete musieť vláčiť náhradné batérie?

Každé kilo, ktoré so sebou na dlhom výlete nenosíte, pocítite ďalšie dni ako veľké plus. Poradíme vám, ako ušetriť na osvetlení stanu a jeho okolia, keď sa večer rozhodnete utáboriť.

Keď zhasne posledné polienko v ohni, na ktorom ste si hriali jedlo aj unavené telo, rozhostí sa v táborisku tma. Ak by ste si radi v stane ešte chvíľu niečo prečítali alebo si potrebujete vonku posvietiť, aby ste nezakopli o peň alebo susedný stan, potrebujete osvetlenie. Ľahké, prenosné a spoľahlivé. S dlhou výdržou, aby ste po pár dňoch v prírode nemuseli meniť batérie.

Presne takým svetlom pre turistov je solárne svetlo s akumulátorom. Pomocou desiatich LED diód na kruhovej základni o priemere 13 centimetrov si osvetlíte požadovaný priestor. Svetlo má možnosť zvoliť z dvoch stupňov intenzity osvetlenia a v závislosti od toho potom dokáže svietiť 6 až 12 hodín. Navyše disponuje režimom výstražného blikania, keď potrebujete dať niekomu signál. A celé váži len 72 gramov.

magneticke-solarne-svetlo-mela-magnet-svieti-led

Lampa so solárnymi článkami a akumulátorom je vodotesne zatavená do plastového priesvitného púzdra. Svetlo nie len položíte na zem alebo stôl, dá sa zavesiť za uško alebo pomocou magnetov upevniť na železnú konštrukciu. Alebo jednoducho držať v ruke.

Ráno po zbalení vecí solárnu lampu upevníte k batohu a slnko ju nabije k použitiu ďalší večer. Opäť budete mať k dispozícii ľahké a vodotesné svetlo bez vláčenia ťažkých batérií. A takúto lampu po návrate z túry domov určite využijete večer aj v pivnici alebo na balkóne. Vďaka solárnemu nabíjaniu je svetlo vždy pripravené posvietiť vám na ceste za kompótmi aj za ďalšími vrcholmi a romantickými údoliami.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.