web analytics

Výmena nábytku

Minulý rok sme kúpili na dedine dom so záhradou a venovali veľa času zveľadeniu celého prostredia. Tento rok nás čaká zariadenie domu aj terasy. Preto sme venovali veľa času výberu vhodného nábytku. Nábytku do nášho mestského bytu, pretože náš starý nábytok presunieme do víkendového domu a byt si zariadime na novo.

Pre túto formu sme sa rozhodli preto, že nás starý nábytok nie je až taký starý, že by sa nedal používať. Aj sme naň zvyknutí. Na druhej strane kupovať nové sedacie súpravy do prednej izby starého domu alebo na vonkajšiu terasu sa nám zdalo zbytočné. Náš starší nábytok takto v pohode doslúži na víkendovej chalupe a my si v byte, kde predsa len trávime viacej času, užijeme novotu.

šatník

Výmena nábytku v celom byte je dobrá aj preto, že deti už vyrástli a odsťahovali sa, založili nové domácnosti so svojimi partnermi. A čo s detským či skôr študentským nábytkom? Pre nás je nepraktický, ale vieme si ho predstaviť práve na dedine v kamennom dome. Potrebujeme tam úložné priestory, pretože keď sme dom a záhradu kupovali, miestnosti boli prázdne.

A tak staré šatníkové skrine tiež poputujú do dodávky a potom do domu a uvoľnia miesto niečomu vzdušnejšiemu. Súčasné moderné obývacie steny reflektujú aktuálne veľkosti a typy multimediálnych spotrebičov v domácnostiach. Starý veľký televízor aj nespratný videoprehrávač uvoľní miesto plochej obrazovke a stolík s notebookom sa postará o našu zábavu aj poučenie. Zvyšné miesto obsadí pohodlná rohová sedacia súprava s úložným miestom pre pohodlné sedenie aj natiahnutie sa s časopisom alebo tabletom v ruke.

obývacia stena

Pritom keď cez voľné dni zavítame na dedinu, bude nás tam čakať nábytok, na ktorý sme zvyknutí a teda dôverne známe prostredie. Hoci si nemyslím, že tam budeme stále len oddychovať, musíme myslieť aj na prípadné zlé počasie alebo na to, že nás navštívia priatelia alebo potomkovia. A sedieť na drevenej bedni sa nikomu nechce. Starý nábytok teda posunieme do domu na dedine a do bytu si kúpime úplne nový.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.