web analytics
Ako neplatiť pokuty za telefonovanie v aute

Ako neplatiť pokuty za telefonovanie v aute

Dennodenne možno aj vy vidíte mnoho šoférov a šoférky, ako jednou rukou držia mobil pri uchu a druhou sa snažia udržať vozidlo na ceste, radiť rýchlosti v križovatke, sem tam nezabudnú na smerovku a s bohorovným pohľadom najdôležitejšieho riaditeľa zemegule idú svojím autom ďalej. Občas zaplatia pokutu za telefonovanie za jazdy, ale robia to stále.

Podozrievam týchto ľudí, že možno ani nikomu netelefonujú, len sa tak tvária, aby vyzerali pred ostatnými ľuďmi dôležitejšie, keď „musia“ telefonovať aj za jazdy. Možno majú strach, že keby sa vedelo, že im nikto nevolá, tak by vyzerali ako ľudia, ktorých nikto nepotrebuje.

Tiež jazdím veľa autom. Desiatky tisíc kilometrov ročne. Nie po meste, aby ma každý videl, som skôr „nočný vták“. V noci, či skôr zavčas rána, sa presúvam po Európe, aby som cez deň bol na mieste, kde mám dohodnutú schôdzku. A popoludní cestujem domov. A samozrejme pri tom občas aj telefonujem. A ešte nikdy som neplatil pokutu za telefonovania za jazdy.

Čo je to ťažká sada Nokia?

Pretože som svoje auto vybavil tzv. ťažkou sadou handsfree. Prístroj je spojený s autorádiom, aby mi stíšil zvuk pri volaní, osobitným reproduktorom a mikrofónom nad vodičom. Na príjem hovoru mi stačí jedno malé tlačítko pri volante a na vytáčanie čísla používam ovládanie hlasom mobilu, ktorý je pomocou Bluetooth spárovaný s touto sadou Nokia CK-7W.

A tak môžem kedykoľvek niekomu zavolať alebo prijať hovor bez toho, aby som porušil predpis a ohrozil bezpečnosť svoju alebo niekoho iného. Oboma rukami sa môžem naďalej venovať riadeniu a premávke. A pritom cena tejto sady začína na hodnote prvej pokuty za nedovolené telefonovanie.

Mnohé nové autá sú vybavené vstavaným bluetooth systémom pre „bezruké“ telefonovanie, no poznám ľudí, ktorí to v aute majú a nepoužívajú. Telefonovať s mobilom pri uchu za jazdy vyzerá tak „dôležito“…

2 komentáre

 • Jarmila 18. apríla 2016 Odpovedať

  dnes sa mi stala neprijemna udalost …cestovala som 400 km zo svojho domova do hlavného mesta Bratislavy a po dlhej ceste a nekonečných zápchach po uliciach hlavného mesta som konečne dorazila na parkovisko pred OC Avion kde som videla odstavene policajne auto…vzapäti mi zavolal syn kde som ale do minuty aj zložil telefon s tým že už ma vidi…hovor trval minutu…co vsak neprehliadol pan policajt v stojacom aute a okamžite po mne vystartoval s vyraznym tonom v hlase ako som porusila predpis lebo som telefonovala a nezaujimalo ho že to nebola ani minúta hovoru …s odovodnenim že mi musi udelit pokutu….z 50 e sam znižil na 20 e..podotykam vsetko sa odohralo v casti parkoviska minutu pred mojim zaparkovanim…je to v poriadku? celou Bratislavou hrdo každý telefonoval a v ramci premávky na vozovkách nie na parkovisku ….

  Internet Explorer 11.0 Internet Explorer 11.0 Windows 7 x64 Edition Windows 7 x64 Edition
  Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; Trident/7.0; rv:11.0) like Gecko
  • redakcia 18. apríla 2016 Odpovedať Autor

   Chápem vaše rozhorčenie, ale nie ste v práve. Hoci na parkovisku (súčasť verejnej siete pozemných komunikácií) ste obsluhovala telefón, hoci je to zákonom zakázané a aj hravo dokázateľné. Mala ste zaparkovať a zavolať späť. Alebo použiť handsfree súpravu 😉 Že ste len chvíľočku telefonovala a ostatní stále je taký istý argument, ako tvrdiť, že ste len tak trošku tehotná.
   Koľko pokút musíte zaplatiť, aby vám došlo, že sa oplatí kúpiť si handsfree a volať, koľko chcete a bez rizika pokút aj nehody?

   Firefox 45.0 Firefox 45.0 Windows 7 Windows 7
   Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; rv:45.0) Gecko/20100101 Firefox/45.0

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.