web analytics

Kvalitné stroje vás nezradia v žiadnej situácii

Napriek tomu, že kúpa strojov do firmy je vysokou investíciou, nemali by ste pri výbere pozerať iba na cenu. Kvalitnejšie stavebné stroje sú často výkonnejšie i spoľahlivejšie. Prečítajte si o všetkých ich výhodách.

Kvalitné stroje môžu byť aj lacnejšie

Značkové stavebné stroje majú robustnejšiu konštrukciu. Sú zhotovené z odolných materiálov, ktoré vydržia aj tie najnáročnejšie podmienky a ak dodržíte predpísané servisné intervaly, budú vám slúžiť dlhé roky. Pri lacnom stroji síce spočiatku ušetríte, ale už po uplynutí záruky vás môžu čakať komplikácie spojené s výmenami dielov a súčastí. Na drahšom stroji pritom rovnaké súčasti nemusia byť ani v polovici svojej životnosti.

V kvalitných strojoch nájdete tiež robustné motory, ktoré pochádzajú od renomovaných výrobcov alebo z vlastného vývoja výrobcu stroja. Ich výhodou je vysoký výkon pri zachovaní čo najnižšej spotreby paliva a emisií. Nemusíte sa tak obávať, že by výrobca použil poddimenzovaný motor a stroj by potom na stavenisku „nestíhal“.

Značkové stroje pracujú efektívnejšie (a bezpečnejšie)
Výrobcovia kvalitné stroje neustále inovujú a obohacujú o nové funkcie, ktoré okrem iného zvyšujú produktivitu práce. Napr. medzi strojmi CAT nájdete bager, ktorý dokáže po nastavení hĺbky a rozmerov hĺbiť výkopy samostatne, nakladač, ktorý naloží presne nastavenú hmotnosť materiálu a zabezpečí tak 100 % vyťaženie nákladného auta atď. Tieto funkcie zabezpečuje komplexný navigačný systém so sústavou najmodernejších senzorov.

Navigačné a pohybové senzory či kamery snímajúce okolie stroja, vám zaručia tiež vysokú bezpečnosť na stavenisku. Zabránia škodám na okolitých objektoch, ale aj na zdraví či životoch.

Vrcholom je vzdialená správa strojového parku, bez ktorej sa nezaobíde žiadna väčšia firma. V rámci jedinej webovej aplikácie budete môcť sledovať efektivitu práce jednotlivých strojov, spotrebu paliva, servisné intervaly a mnoho ďalších parametrov.
K značkovým strojom ako minibager, rýpadlo či nakladač, môžete navyše pripojiť najrôznejšie druhy príslušenstva. Vďaka tomu môžete s jedným strojom zarovnávať povrch, presúvať sypké alebo pevné materiály, búrať staré stavby, frézovať skaly či asfalt a mnoho iného.

Chcete ušetriť? Nekupujte, požičajte
Nevýhodou kvalitných strojov je cena, ktorá môže byť oproti menej známym značkám aj niekoľkonásobne vyššia. Riešení je viacero, napr. výhodné financovanie formou lízingu (poskytuje lízingová spoločnosť v spolupráci s predajcom stroja) alebo úver.

Lacnejšou alternatívou sú použité stroje, ktoré kúpite cez inzerciu alebo priamo od predajcu. Ak však nebude stroj tvoriť pevnú súčasť vašej flotily, riešením pre vás môže byť aj požičovňa stavebných strojov.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.