web analytics

Najnovšie knihy o psoch, ktoré musíte mať

Pes je členom rodiny. Preto o ňom chceme vedieť čo najviac. Hltáme knihy o výžive psov, ich výcviku i povahových vlastnostiach jednotlivých plemien. Pozrite sa na niekoľko tipov na najnovšie knihy o psoch.

Kníh o psoch vychádza skutočne obrovské množstvo. Najnovšie knihy o psoch sa zameriavajú na aktivity so psami, nech už ide o obyčajné prechádzky, či agility, ale aj na psychológiu psov. Vychádzajú tiež knihy, ktoré nám pomáhajú udržať našich psích spoločníkov dlhšie v dobrej kondícii a zdravými. Presne to sú knihy, do ktorých by sme sa mali začítať. Predstavím vám tri tipy na zaujímavé knihy, ktoré by vám doma rozhodne nemali chýbať. Sú tiež skvelým vianočným darčekom pre každého majiteľa psa.

Učme starostlivosti o psa už naše deti

Milujú vaše deti psov? Naučte ich sa o nich starať. Albatros Media vydal už pred dvomi rokmi skvelú knihu Môj psík s podtitulom Ako sa starať o chlpatého kamaráta. Zapojte svoje deti do starostlivosti o vášho psieho člena domácnosti.

Poraďte si s výchovou psa

Existujú svojhlavé plemená, ale aj osobnosti medzi psíkmi, ktoré sa vychovávajú zložitejšie. Avšak aj u toho najinteligentnejšieho a najpriateľskejšieho psa vie zanedbaná výchova zanechať nepríjemné stopy. Nezáleží na tom, aké plemeno doma máte. Základy výchovy by mal absolvovať každý. Preto určite oceníte knihu 101 krokov ako vychovať poslušného a spokojného psa od Kyra Sundance. Knihu vydalo Vydavateľstvo SLOVART.

Preniknite do duše vášho psieho priateľa

Ottovo nakladateľstvo vydalo ďalšiu zaujímavú knihu, od autorky Heike Schmidt-Rögerovej ­– Čo si myslí pes. Kniha prináša úplný pohľad na správanie nášho psa. Poodhalí nám psiu dušu a pomôže psíkom lepšie porozumieť. Od toho sa odvíja spokojnosť psíka a zvyšuje sa naša šanca zlomiť prípadné problematické povahové rysy psíka.

Začnite knihou

Než si domov privediete psa, určite je dobré si o jeho výchove niečo naštudovať. Dôležitý je aj výber plemena. Rozmyslite si dopredu, aké aktivity s psíkom vás lákajú. Iné plemená sa hodia pre agility, iné ocenia starší ľudia ako svojho spoločníka.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.