web analytics

Cestovanie na vlastnú päsť môže byť zábavou, len príliš neplánujte

Cestovanie je tak obľúbenou činnosťou, že sa ľahko môže prehupnúť do kategórie koníčkov. Ak sa práve toto stalo u vás, potom vás najskôr trápi otázka, kde na rôzne výlety s cestovkami brať finančné prostriedky. Jedným z riešení môže byť cestovanie na vlastnú päsť. Spoločne sa na túto tému pozrieme.

S cestovkou máte istotu

Áno, je pravdou, že s agentúrou máte akúsi istotu v tom, že sa prinajhoršom o všetko postarajú. Keď si to však vezmete z druhého pohľadu, hravo to môžete zvládnuť aj vy. Nemusíte sa báť, že by ste si s tým neporadili. Je to len o zvyku, podobne ako iné záľuby. Aj tu potrebujete jediné, a to prax. Akonáhle budete cestovať na vlastnú päsť už nejakú dobu, nebude vám to ani tak pripadať.

Cestovné kancelárie a agentúry si berú neuveriteľne vysoké marže, ktoré sa vám u cestovania na vlastnú päsť nebudú počítať. To totiž prináša obrovskú výhodu, ktorá je v úspore finančných prostriedkov. Tie následne môžete vložiť do samotného cestovania. Druhou výhodou je voľnosť. Cestovné kancelárie vám často budú ponúkať svoje výlety a neustálu starostlivosť.

Ďalšie výhody nie sú na zahodenie

Výhod nie je nikdy dosť, ako sa aspoň často hovorí. Práve preto má cestovanie na vlastnú päsť ďalšie zaujímavé výhody. Určite sa budete chcieť porozprávať s miestnymi ľuďmi. To budete môcť vo chvíli, kedy budete mať voľnosť, ako sme uviedli v predchádzajúcom odseku. Okrem toho sa budete vo všetkom zdokonaľovať, od jazyka, cez zjednávanie až po plánovanie.

Vráťme sa k hlavnej výhode, ktorá spočíva v úspore finančných prostriedkov. Ak vám nevadí niekoľkokrát za deň prestupovať, možno tak ešte o niečo viac ušetriť. V letectve platí jednoduché pravidlo, čím väčší komfort, tým vyššia cena. V prípade, že si zvolíte cestu s prestupmi, ušetríte vo finále nemalú finančnú hotovosť.

Portály na letenky

Na nákup leteniek existuje niekoľko porovnávacích portálov. Ľahko si do nich vložíte miesto, odkiaľ chcete letieť a miesto, kam chcete letieť. Behom pár sekúnd máte ponuky leteniek, ktoré potom môžete zoradiť od najlacnejších. Bude záležať na vás, čomu konkrétne dáte prednosť.

Podobne funguje možnosť ubytovania. Ubytovanie si naopak zarezervujete na jednom z najnavštevovanejších portálov vôbec, ktorým je Airbnb. Tu inzerujú priamo majitelia bytov, čo pre vás znamená jediné, ďalšia finančná úspora. Nebudete tak platiť za zbytočne predražený hotel.

Vyrazte si okamžite

Teraz už vám nič nebráni v ceste, aby ste si v práci vzali dovolenku a odleteli poznávať svet. Nemusíte ani príliš plánovať, stačí sa zobrať a odísť. Určite s nami budete súhlasiť, že čím menej človek plánuje, tým väčšieho dobrodružstva sa dočká. Takto to svojím spôsobom funguje odjakživa.

Na záver len malú zmienku o poistení, na ktoré by ste zďaleka nemali zabúdať. Nech už cestujete kamkoľvek, na tomto produkte rozhodne nešetrite. Mohlo by sa vám to v konečnom dôsledku vypomstiť.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.