web analytics

Ako sa vystrojiť na golf?

Golf, ktorého korene siahajú až do stredovekého Škótska, sa teší veľkej popularite. Dennodenne si získava nových priaznivcov a favoritov. Golf sa stáva akousi ikonou, športom, ktorý nie je len o hraní, je o spôsobe života a jeho štýle.

Prečo si vybrať práve golf?

Pokiaľ patríte medzi typy ľudí, ktorí radi trávia čas na čerstvom vzduchu obdivujúc krásy prírody, golf je pre vás ten pravý. Môžete sa mu venovať len čisto rekreačne a relaxovať pri ňom. Ak patríte medzi súťaživé typy, ani v tomto vás táto výnimočná hra nesklame. Veď čo môže byť lepšie a poskytnúť väčšie zadosťučinenie, ako poraziť svojho soka či povýšeneckého šéfa pri golfe a vychutnať si pôžitok z výhry?

Nezabudnite na správne oblečenie

Chladné oblečenie a premenlivé počasie je nutnou súčasťou hry. Častokrát sa totiž hra v horších podmienkach, ako je dážď či vietor, nekončí. Nesmiete si však zabudnúť do svojho golfového bagu čo to pribaliť. Golfové športové oblečenie, ktoré predstavuje nepremokavá bunda či vetrovka vyrieši vaše problémy. Ľahký materiál vám nebude prekážať pri hre, jej odolnosť voči vode vás ochráni pre dažďom a patričná kvalita vám poskytne dostatočné pohodlie.

golfer

Golfové oblečenie má navyše šmrnc a pokiaľ patríte medzi ľudí, ktorí uprednostňujú športovo elegantný štýl obliekania, široký výber vás určite nesklame.

Termoprádlo a jeho funkcie

Pri športe sa ľudia obliekajú takzvane cibuľovo. Základnú vrstvu tvorí práve termoprádlo, ktoré si človek oblečie priamo na telo, by k nemu mala úplne priliehať, ale neobmedziť váš pohyb. Táto vrstva odvádza pot a prebytočné teplo od tela. Zároveň však zabraňuje aj tepelným stratám vášho organizmu. Kontakt s pokožkou je skutočne dôležitý, pretože bez neho je termoprádlo nefunkčné.

Úloha druhej funkčnej vrstvy nastupuje v chladnejšom počasí, kedy sa začne prejavovať termoregulácia, čo poskytne nositeľovi dostatočné teplo. Pot sa v tomto prípade odvádza do vonkajšej vrstvy.

Vonkajšia vrstva, a teda posledná, ochraňuje pred rôznymi nepriaznivými vplyvmi – dažďom, vetrom, snehom. Materiály, ktoré sú na výrobu termoprádla používané, majú zvyčajne nízku priepustnosť, ale vysokú priedušnosť.

Ani vy nezanedbajte prípravy a poriadne sa na hru vystrojte. V studeným dňoch si bez správneho oblečenie uženiete tak akurát zápal pľúc a budete tak musieť odložiť stranou nielen golf, ale aj mnoho ďalších povinností.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.