web analytics

Ako vybrať vhodný pelech pre psa?

Ak ste si zaobstarali psíka, pravdepodobne by ste pre neho chceli len to najlepšie, a preto by ste nemali podceňovať ani výber pelechu. Súčasný trh je rozmanitý a ponúka nepreberné množstvo modelov, ale nie všetky sú svojimi vlastnosťami vyhovujúce. Pri výbere by ste mali zohľadniť hneď niekoľko kritérií, ako sú umiestnenie pelechu, materiál, veľkosť, návyky chlpatého maznáčika a jeho zdravotný stav. V nasledujúcich riadkoch vás výberom pelechu prevedieme.

Kam pelech umiestniť?

Najprv by ste sa mali rozhodnúť, kam vôbec pelech pre psa umiestniť. Podľa toho totiž zvolíte prevedenie, pretože zohnať môžete ako otvorené vankúše, tak aj úplne uzatvorené pelechy. Ak plánujete pelech umiestniť do chladnejšieho priestoru, kde je občas aj prievan, určite siahnite po uzavretom pelechu, ideálne s vyššími bokmi. Praktickým riešením sú tiež pelechy v tvare domčekov a iglu. Do vykurovaných miestností sa zase hodia pelechy oválneho tvaru, matrace či rôzne pohovky určené priamo psom.

Aký materiál zvoliť?

Podceňovať by ste nemali ani materiál, z ktorého je pelech vyrobený. Ak je váš psík na dvore, určite sa zamerajte na ľahko umývateľné a impregnované materiály. V bytoch zase nachádzajú uplatnenie pelechy z bavlneného materiálu či moderného plyšu.

Akú veľkosť by mal pelech mať?

Samozrejme všetko záleží na veľkosti vášho psíka. Dbajte na to, aby bol pelech dostatočne priestranný, ale zase nie príliš veľký, pretože v ňom by sa váš maznáčik necítil pohodlne a útulne. Pozrite sa na svojho psíka, ako spí, a podľa toho zvoľte optimálnu veľkosť. Ak máte šteniatko, tak vezmite menšie prevedenie, neskôr ho vymeníte za väčšie.

Zohľadnite aj zdravotný stav

Rovnako ako človek si necháva záležať na výbere svojej matrace, by si mal nechať záležať aj na pelechu pre psa. S pribúdajúcim vekom sa mení pohybový aparát a pribúdajú problémy, a to nielen u ľudí, ale aj u štvornohých kamarátov. Zohnať sa dajú rôzne doplnky do pelechov, ktoré majú zmierniť dané ťažkosti, napríklad ortopedické matrace.

Ak hľadáte e-shop, kde zoženiete kvalitné pelechy pre psa, navštívte fera.sk.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.