web analytics

Bytu svedčia obrazy

Zima je obdobím, kedy väčšinu voľného času trávime doma. Komu by sa chcelo mimo práce a nákupov byť v sychravom alebo mrazivom vzduchu, keď si môže užívať pohodlie a teplo svojho bytu? Aby sme sa doma dobre cítili, má byť útulne zariadený. K príjemnej atmosfére prispeje aj pekný obraz na stene, ktorý nám niečo pripomína alebo niečo evokuje.

Pretože nie len nábytok je to čo byt zariaďuje. A nie iba pohyblivé obrázky na televíznej obrazovke môžu vzbudzovať emócie. Príjemné spomienky na detstvo alebo epizódu z mladosti nám dokáže pripomenúť pekný obraz a nemusí to byť vždy len umelecký originál.

Moderná doba nám umožňuje priniesť si z dovolenky digitálnu fotografiu a dať si z nej urobiť obraz. Alebo navštíviť veľké obchody s nábytkom a kúpiť si už hotové reprodukcie. Hoci sa predávajú v každom veľkom meste, je ich toľko druhov a toľko motívov, že je len málo pravdepodobné, že rovnaký obraz bude mať v obývačke váš známi alebo príbuzný. Keď chcete, aby obraz u vás doma bol jedinečný, kúpte si ručne maľované originály súčasníkov. Nejedná sa o historické originály, ktorých cenu zaplatí len úzka smotánka a ktoré by si do paneláku asi nikto nedal.

Obrazy na stene

Ak neviete, ako si vybrať pekný obraz na stenu, tak vedzte, že každý obraz, ktorý doma budete mať, na vás bude vplývať. Mal by sa páčiť predovšetkým vám, mal by zaujať vašich priateľov, ktorí vás prídu navštíviť, ale predovšetkým by vo vás mal vyvolávať príjemné emócie. Nevhodne zvolený motív sa môže podvedome zapisovať do vašej hlavy a nechtiac vás „programovať“ zlým smerom.

Podľa veľkosti steny a nábytku okolo sa tiež rozhodnite, či tam zavesíte jeden väčší alebo viacero menších obrazov. Či chcete rozprávať príbeh alebo dáte prednosť jednej emócii. Iný obraz bude vhodný do obývacej izby, kde trávite voľný čas a stretávate sa s kamarátmi a iný môže visieť vo vašej spálni. Pri nákupe vám pomôže intuícia. Obraz vás musí osloviť. Potom môžete doma tráviť svoj voľný čas a cítiť sa príjemne.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.