Najväčším problémom kúpeľní je ich malý priestor. Dostať do nich všetko čo potrebujete môže byť výzvou aj pre tých najlepších dizajnérov. Problém ako túto miestnosť zariadiť môže nastať aj keď priestranná a veľká. Čo by ste dali do veľkej kúpeľni vy?
Výhody veľkých kúpeľní
Veľkou výhodou priestranných kúpeľní je, že sa nemusíte držať rozmerov. Pokojne môžete siahnuť aj po rozmernejšom nábytku, veľkých dizajnových umývadlách, vani aj sprchovom kúte dokonca si v nich môžete vytvoriť miesto na relax a dať tam aj veľké rastliny.
Vytvorte si zóny
Ak má kúpeľňa viac ako 10 m2 hovoríme o otvorenej miestnosti. Pri jej zariaďovaní môžete spraviť dve hlavné chyby.
- Všetko zariadenie (skrinky, umývadlá, vaňu, sprchový kút, WC….) dáte pri steny a zrazu zistíte, že máte v strede veľa priestoru.
- Kúpeľňové doplnky (vybavenie, dekorácia) sú síce fajn, ale ak to s nimi preženiete bude kúpeľňa prezdobená a pôsobiť preplneným dojmom. Určite ale pár dekorácií použite. Inak bude pôsobiť chladným a prázdnym dojmom.
Základom sú dve zóny, ktoré v kúpeľni musia byť. Toaletná zóna kde bude toaletná misa a umývadlá.
Druhá zóna je kúpacia. Tu si môžete vybrať či chcete mať vaňu, sprchový kút alebo aj-aj. Ak máte v strede stále veľa miesta môžete siahnuť po voľne stojacej vani.
Pri priestranných kúpeľniach sa nemusíte zamýšľať nad tým aký typ sprchového kútu sa vám vojde. Pokojne si môžete vytvoriť priestranný murovaný sprchový kút (nika) a dokúpiť len vhodné sprchové dvere.
Tretiu zónu tvoria skrinky a rôzne poličky. Pri ich výbere sa nemusíte ohľadom rozmerov nijako obmedzovať. Zbytočne to ale neprežeňte. Pokojne si môžete nechať v kúpeľni miesto aj na relaxačnú zónu. Môžete sem dať kvety, toaletný stolík alebo leňošku. Väčšina ľudí ale siahne po saune alebo parnom kúpeli. Je len na vás ako si veľkú kúpeľňu zariadite a čo všetko do nej umiestnite.
Pridať komentár