web analytics

Autu pristanú zimné pneumatiky

Prvý tohoročný napadnutý sneh hádam presvedčil aj tých posledných váhavých motoristov, že je treba prezuť auto na zimné pneumatiky. Hoci tieto nie sú navrhnuté len do snehu, ale aj do zimy. Teda aj v suchom mraze majú svoje opodstatnenie. Správne obutie je dôležité najmä vtedy, keď jazdíte autom každý deň.

Ľudia bez pravidelných povinností môžu svoju jazdu kľudne odložiť, keď napadne čerstvý sneh alebo sa vytvorí poľadovica. No ak musíte za prácou každý deň dochádzať a autobusy nejazdia podľa potreby ľudí, ale dopravcov, je osobné auto často jediný spôsob, ako zarobiť pre rodinu nejaké peniaze. A potom sa vyhovárať na nepripravenosť cestárov nie je na mieste. Aj najlacnejšie pneumatiky do snehu a zimy sú lepšie, ako letné gumy. To vám potvrdí každý motorista, komu sa na nesprávnom obutí nepodarilo ubrzdiť zo svahu pred križovatkou. Tí rozumnejší pokračovali rovno a vrátili sa, tí horkokrvnejší museli vyťahovať auto z priekopy. A tie starosti za to nestoja.

Ak nie ste znalec a fanúšik motorizmu, len užívateľ auta ako dopravného prostriedku, môže byť výber vhodného obutia pre vaše auto orieškom. Využite publikované testy pneumatík a na základe hodnotenia odborníkov si vyberte zimné pneumatiky v rozmere vášho auta. Nezabudnite, že ak máte v aute rezervnú pneumatiku letného vzoru, mali by ste mať aj tú v zimnom prevedení.

Pokiaľ nejazdíte vzdialenosti výrazne nad priemer, vydržia vám zimné pneumatiky niekoľko sezón. Sada diskov zvlášť pre letné aj zimné pneumatiky vám nie len urýchli čas výmeny sezónneho obutia auta, ale aj zníži cenu jeho prekladania. A so správnym obutím môžete vyraziť nie len za prácou za každého počasia, ale aj so svojou rodinou na výlety. Na zimných pneumatikách sa môžete cítiť za volantom bezpečne a pokojná bude aj vaša rodina. Správne zimné pneumatiky vám garantujú bezpečný návrat domov.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.