web analytics

Vylepšite si svoj nábytok

Šikovný domáci majster dokáže nie len vyrobiť rôzne predmety do domácnosti, ale aj renovovať starší nábytok. Veľké zlepšenie ale dokážete zabezpečiť aj bez píly či vŕtačiek. Najviac času trávime v posteli alebo na sedačke. Pozrime sa spolu, ako zvýšite ich úžitkovú hodnotu jednoducho a rýchlo.

Problémom čalúneného nábytku je to, čo je pod čalúnením. Sedačky sa po čase vysedia, postele vyležia. Na gauči viete presne povedať, ktoré miesta sú obľúbené. A neopraví to ani nový prehoz či poťah. No nový matrac položený na pôvodné epedá vyrovná miesto na sedenie a tiež trošku zvýši posed. Ľahšie sa bude usadať na gauč a ešte ľahšie sa bude z neho vstávať. Desať centimetrov sa môže zdať veľa, ale nezabúdajte, že nový matrac budete dávať na vysedenú sedačku, takže nárast výšky bude len nepatrný proti pôvodnej úrovni.

Častejšie sa renovujú postele. Staré matrace sa oplatí vymeniť za nové z dvoch dôvodov. Vyležané sú preto, že boli vyrábané z jednovrstvového materiálu, ktorý nezohľadňuje fyziológiu ľudského tela. A ani hmotnosť jednotlivých ľudí. Matrace vyrábané dnes kombinujú rôzne druhy materiálu, aby zaistili maximálny komfort aj oddýchnutie tela počas spánku a sú dodávané pre postavy rôznych hmotností. Okrem toho zakúpením matraca o pár centimetrov vyššieho, ako bol pôvodný, si uľahčíte vstávanie každé ráno. Naši starí rodičia vedeli, prečo mali postele vysoké oproti dnešným.

Uľahčiť výber matraca vám pomôže web dodávateľa. V širokej škále použití (bežný matrac, ortopedický…) aj rozmerov sa ľahko zorientujete a správne vyberiete. Pre manželské postele máte možnosť kúpiť dva matrace s rôznym zaťažením, ak každý z páru je v inej hmotnostnej kategórii.

Staršiu posteľ alebo sedačku nemusíte vyhadzovať, ak ju dokážete ľahko vylepšiť. Jednou z možností je vymeniť či doplniť nové matrace. Bude vám tak ďalej slúžiť bez toho, že by ste si museli zvykať na nový nábytok a riešiť nie len prepravu, ale aj vysťahovanie toho starého z bytu. A pritom aj ušetríte.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.