web analytics

Bolí vás hlava?

Napite sa! Nie, fľašu s alkoholom radšej nehľadajte. Myslel som na niečo celkom iné. Bolesti hlavy sú u veľa ľudí časté a preto nájdete v dámskych kabelkách a pánskych aktovkách zásobu rôznych tabliet aj proti bolesti hlavy, zubov, žalúdka… Pritom predísť bolestiam hlavy je veľmi jednoduché.

Pokiaľ vaša bolesť hlavy nie je spôsobená nejakou vážnejšou poruchou a nemáte práve chrípku, a ani nie ste hladný a mozog netrpí nedostatkom cukru, tak veľmi pravdepodobne ste sa iba zabudli napiť. Vody.

Vždy keď sa u nás v práci niekto sťažuje, že ho bolí hlava, tak iba poznamenám, že dnes určite pil málo vody. A takmer každý mi na to prikývne, že mám pravdu, že má veľa práce a nestihol to.
Nestihol sa postarať o svoje telo, o jediný nástroj, čo má k dispozícii, aby uživil seba a svoju rodinu a aby si život užil.

Mimo požitia jedla, aby telo malo všetky potrebné živiny, potrebujeme tieto živiny v tele aj dopraviť na cieľové miesta, do buniek. No a o to sa stará krv. A krv je okrem iného aj tekutina. Naše telo vodu stráca potením, vylučovaním a tiež dýchaním, preto ju musíme neustále dopĺňať. Možno to znie zvláštne, ak sme smädní, znamená to, že vody je v tele málo. Aj v krvi. A preto má telo problém dopraviť všetky živiny po celom tele, ale najmä do hlavy. A potom nás bolí.

Teda ak vás bolí hlava, napite sa vody. Obyčajnej vody z vodovou, alebo minerálky. A zajtra sa napite skôr, ako vás hlava začne bolieť. Prípadne, ak máte radi čaj, pite cez deň čaj. Kávu nie, káva odvodňuje. Teda keď vypijete šálku kávy, vypite za ňou aj pohár vody. Presne tak, ako vám kávu naservírujú v dobrých reštauráciách.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.