web analytics

Čas v nemocnici zabiť či využiť?

Nedávno som mal „možnosť“ chodiť na návštevy do nemocnice na lôžkové oddelenie. Nie všetci v špitáli sú priviazaní k lôžku a bolo zaujímavé sledovať, čo ľudia robia s časom, ktorý majú k dispozícii.

„Moja“ pacientka bola vybavená knižkami, netbookom a mobilným internetom. Keď sa zrazu naskytol čas, kedy je toho času akosi viacej, chcela si prečítať knižky, na ktoré za bežných okolností akosi neostáva čas. Chcela si prečítať internetové stránky zo záložiek, ktoré tam boli zaznamenané na dobu, keď bude „viacej času“. A chcela aj čosi napísať na svoj blog o zdraví. A tak čas medzi infúziami a jedlom trávila starými restami a novými príspevkami.

Kolegyne pacientky tiež riešili, čo so zrazu nadobudnutým voľným časom. A tak sa kupovali a kolovali rôzne ženské magazíny, pozerali sa rôzne seriály v telke a jedna pani si dokonca na notebooku púšťala rozprávky… Vtedy som si uvedomil, ako ľudia dokážu naložiť s časom, ktorý sa im neplánovane naskytne. Sú ľudia, ktorí takto nadobudnutý voľný čas vedia efektívne využiť pre svoje dobro a sú ľudia, ktorí sa snažia tento čas čo najviac „zabiť“, vyplniť čímkoľvek, aby im čo najskôr prešiel a mali sa možnosť vrátiť do svojich stereotypných koľají. Do situácie, kedy možno nestíhajú…

netbook Dokonca som počul „hlášku“, že „ty sa máš, keď si môžeš dovoliť netbook a mobilný internet“. Musel som sa zasmiať. A začal som v duchu počítať, koľko stojí predplatné jedného denníka, dvoch týždenníkov a nejakých mesačných časopisov. Mobilný internet sa dá zaobstarať v cene od 6 do 12 eur za mesiac, netbook vyjde tak do 250 eur. Možno nie som z matiky najlepší, ale furt mám pocit, že ten netbook s netom vyjde lacnejšie a viacej si na ňom môžem prečítať.

Aká je vaša skúsenosť s mobilným internetom alebo čítaním on-line?

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.