web analytics

Ceny diaľničných nálepiek na rok 2013

 

 

Ceny diaľničných nálepiek na rok 2013 Okrem sviatkov a neupravených zasnežených ciest čaká motoristov ešte jedna povinnosť. Pokiaľ využívajú diaľnice, zakúpiť si diaľničnú nálepku na rok 2013. Našťastie to tento rok nebude až také horúce.

Nie každý využíva diaľnice celoročne, preto sa niekomu neoplatí kúpiť si celoročnú diaľničnú nálepku. A tí motoristi, ktorí jazdia osobným automobilom do 3,5 tony po diaľniciach takmer denne a majú zakúpenú a nalepenú na čelnom skle diaľničnú nálepku na rok 2012, majú tiež relatívny pokoj. Diaľničná nálepka pre osobné auto na rok 2012 totiž platí od 1.1.2012 do 31.1.2013. Teda trinásť mesiacov a celý január roka 2013 ju môžete používať a nemusíte sa báť pokuty.

 

Ceny diaľničných nálepiek na rok 2013
Diaľničné nálepky 2013

 

Na Slovensku v roku 2013 budú pre osobné automobily platiť tri druhy diaľničných nálepiek pre využívanie diaľníc a ciest pre motorové vozidlá. Ceny a platnosť sú v tabuľke:

 

Ceny diaľničných nálepiek na rok 2013

motorové vozidlo do 3,5 tony prípojné vozidlo
10-dňová 10 eur 10 eur
mesačná 14 eur 14 eur
ročná 50 eur 50 eur

 

Diaľničné nálepky sa budú dať kúpiť na hraničných prechodoch, čerpacích staniciach a ostatných predajných miestach. Takto Národná diaľničná spoločnosť označuje zmluvných predajcov.

 

dialnice s úhradou Diaľničnú nálepku muste mať, aj keď diaľnica nie je dokončená. Ako napríklad úsek medzi Trnavou a Bratislavou. Stále neskolaudovaná diaľnica s obmedzenou maximálnou rýchlosťou na 110 km/h cez deň, bez ohľadu na počet vozidiel na nej. Stavba, an ktorej sa nestavia, cesta, kde je životu nebezpečné dostať defekt, lebo nemá odstavný pruh.

Pokiaľ však nálepku máte, ani to vám nezabezpečí plynulú jazdu. Keď sa polícia rozhodne skontrolovať vám ju, tak jazdu na diaľnici spomalí až na 40 km/h, nasmeruje do jediného jazdného pruhu a pozrie sa, či tú nálepku máte (ako majú vo zvyku na rýchlostnej ceste medzi Zvolenom a Banskou Bystricou). Zrejme ešte nemajú ďalekohľady, tak ako česká polícia, ktorá kontroluje české diaľničné nálepky na diaľnici medzi Brnom a Bratislavou pri plnej rýchlosti prechádzajúcich vozidiel.

V roku 2013 vám na slovenských diaľniciach želám čo najmenej nezaplátaných dier na vozovke.

 

1 komentár

  • Cena diaľničných známok v zahraničí – Rakúsko, Nemecko | Naše hobby 21. decembra 2012 Odpovedať

    […] som publikoval článok o diaľničných nálepkách pre rok 2013 na Slovensku a cenách nálepiek na rok 2013 v Čechách. Pretože veľa ľudí cestuje nie len do Českej […]

    WordPress 3.3.2 WordPress 3.3.2
    The Incutio XML-RPC PHP Library -- WordPress/3.3.2

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.