web analytics

Čo zohľadňovať pri výbere autoškoly?

Vlastniť v dnešnej dobe vodičský preukaz je veľká výhoda. Dostanete sa kam chcete, kedy chcete a nemusíte sa stresovať, či stíhate hromadný dopravný prostriedok. Najmä cez zimu je to síce komplikovanejšie. Práve počas tohto obdobia nám okná na automobiloch mrznú a my musíme stráviť podstatne viac času pri aute, kým vôbec vyštartujeme. Ak ešte nemáte vodičský preukaz a stále premýšľate, či si ho vôbec spraviť, prečítajte si nasledujúce riadky.

Pri výbere autoškoly by ste mali zohľadňovať najmä toto:

Referencie od známych

Referencie o tom, aká je daná autoškola, nájdete aj na internete. Dôveryhodnejšie a najmä pravdivé informácie o autoškole zistíte jedine od svojich známych, ktorí si prednedávnom robili autoškolu. Ak vám známi odporučia autoškolu v Bratislave a vy ste ochotný kvôli autoškole cestovať až do hlavného mesta, neváhajte a prihláste sa hneď na najbližší kurz. Rátajte ale s tým, že budete pravidelne dochádzať, poprípade si dohodnite rýchlokurz.

Referencie od známych sú dôveryhodnejšie ako slová na stránke samotnej autoškoly. Samozrejme, môžu byť pravdivé, ale vy to zistíte, až keď kurz absolvujete. Čo v prípade zlých autoškôl býva neskoro.

Cenník autoškoly

Samozrejmosťou pre vás je aj zohľadňovanie cenníka autoškoly. Ak v autoškolách v rámci jedného mesta, kde žijete, je veľký rozdiel, logicky si vyberiete tú lacnejšiu variantu, aby ste ušetrili. Niekedy však lacný kurz autoškoly nemusí byť kvalitný. Dávajte si na to pozor. Opäť sa popýtajte svojich známych. Možno v tom nie sú zahrnuté materiály na učenie teórie a vy to v tej rýchlosti nemusíte postrehnúť.

Stav vozového parku, prístup inštruktora

Po cenníku a referenciách zohľadňujte aj stav vozového parku a prístup inštruktora. Na prístup inštruktora sa popýtajte niekoho, kto už u nich absolvoval kurz autoškoly. Nedávajte však len na radu jedného. Popýtajte sa viacerých a rozhodnite sa správne. Stav vozového parku zistíte len vtedy, keď sa popýtate inštruktora. Je rozdiel, keď sa učíte jazdiť na starej Škoda Fabii 1.2 alebo jazdíte na novej Kii Sportage.

Do pozornosti ešte dávame, aby ste sa pýtali na kondičné jazdy. V prípade, že vám jazdenie nepôjde až tak od ruky a budete potrebovať ešte jazdy naviac, zistite si, či vami vybraná autoškola poskytuje kondičné jazdy.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.