web analytics

Dráha vždy perfektne pozametaná

Ako bývalého pretekára diaľkovo riadených modelov automobilov ma požiadali o zorganizovanie mládežníckeho náborového preteku RC áut v našom meste. Mohol som využiť meraciu techniku a segmenty dráhy nášho klubu, ale vedel som, že najdôležitejšie bude perfektne vyzametať parkovisko, ktoré sme mali na pretek vyhradené.

Drobné nečistoty a kamienky na asfaltovom parkovisku nikomu neprídu zvláštne. Ale ako jazdec s rýchlymi RC autami si musíte uvedomiť, aký malý je priemer pneumatiky vášho modelu a aké malé sú zúbky prevodov. Potom aj ten najmenší kamienok v prevode môže znamenať technický problém a pre pneumatiky možnosť šmyku alebo odskoku a tým aj zmenu jazdnej dráhy auta. Takže som mesto požiadal okrem iného aj o zametacie stroje. Čistota povrchu je pre dobrý priebeh preteku nevyhnutná.

sentinel

Deň pred pretekom bolo parkovisko uzatvorené a nastúpila čistiaca čata. Dominovali jej dva zametacie stroje so sediacou obsluhou. V podstate pohodlná práca. Človek si sedí na stroji, pomaly jazdí po ploche a vyzametá všetky nečistoty, vrátane prachu a drobných kamienkov, ktoré by malým autám robili najväčšie problémy. Keď som videl, ako rýchlo pozametali celé asfaltové parkovisko, tak sa nečudujem, že ich mesto nakúpilo, aby udržiavali celé mesto v čistote.

s8-lobby-hardfloor

Keďže sme všetku prípravu robili v sobotu popoludní, bolo mi za tie roky príprav veľkých pretekov jasné, že v nedeľu pred štartom súťaže bude treba ešte odstrániť drobné nedostatky. Všetko vyriešili malé zametacie stroje s chodiacou obsluhou, pomocou ktorých sme vyčistili kritické miesta dráhy. Za noc sa totiž vplyvom vetra dostane na plochu prach a nečistota z okolia parkoviska. Tieto malé zametacie stroje s chodiacou obsluhou sa zmestia aj na úzke plochy a sú vhodné na údržbu športovísk, ale aj výrobných hál alebo priestranstiev pred firmami.

Aj vďaka tomu, že nám mesto pomohlo a poskytlo zametacie stroje, celá akcia pre deti dopadla dobre a s modelmi áut si výborne zajazdili.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.