web analytics

Poriadna klincovačka bez hadíc

Každý, kto robí s drevom trošku viac, ako len vtáčie búdky alebo malé hračky, tak vie, aké náročné je pospájať všetky diely dokopy tak, aby to nie len držalo, ale ani netrvalo celú večnosť. Kým použite vrutov je vhodné ma malé výrobky, tesárske práce by to riadne predražilo, nehovoriac o trvanlivosti. Preto majú klince stále svoje miesto pri dreve. Už len mať k tomu vhodné náradie.

Hoci sa pri slove „klinec“ amatérovi vynorí slovo „kladivo“, skutoční majstri majú na mysli klincovačku. Lebo z kladiva vie po pár hodinách zatĺkania aj malých klincov poriadne rozbolieť ruka. Tak prečo jednotvárnu a fyzicky náročnú prácu neprenechať strojom a nesústrediť sa na tvorivú činnosť?

Aby mali klincovačky dosť energie na nabitie stovák klincov do tvrdého dreva, používa sa ako médium stlačený vzduch. A to doteraz predstavovalo nie len nutnosť vlastniť kompresor, ale aj naťahovať desiatky metrov hadíc. A to prácu na oprave strechy celkom otravovalo. Minulý čas tu používam celkom zámerne. Mal som totiž možnosť vidieť, ako to ide bez káblov aj bez hadíc.

Akumulátorové klincovačky od firmy HITACHI Power Tools/HiKOKI kombinujú akumulátorovú a pneumatickú technológiu do celku, ktorý je praktický, nízkoúdržbový a výkonný. Základom je bezuhlíkový motor, ktorý je efektívnejší a silnejší, ako klasické jednosmerné motory a energiu mu dodáva 18 V akumulátor. V závislosti od toho, aké konštrukcie staviate a aké klince pri nich používate, si môžete vybrať z troch typov aku klincovačiek.

Pre profipoužitie najmä pri stavbe a oprave striech sú určené stavebné klincovačky. Tie namiesto 3Ah 18 V akumulátorov používajú väčšie 5 Ah baterky a umožňujú nastreľovať hrubšie a dlhšie klince pod uhlom 21 alebo 30°. Pritom na jedno nabitie spracujú až 700 klincov.

Postaviť voliéru pre psa, poriadny kurník či záhradný domček alebo pustiť sa do opravy krovu staršieho domu už nemusí byť žiadna drina. Aj pre domáceho kutila je k dispozícii technológia, používaná profesionálmi. Nemusíte ťahať nijaké hadice, nemusíte počúvať neustály hukot kompresora. Pracujte efektívne.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.