web analytics

Chovateľské potreby pre psov, ktoré vám nesmú chýbať

Každý, kto má doma psíka, vie, že okrem lásky musí pre svojho miláčika zabezpečiť i potrebnú starostlivosť. Rôzne druhy krmív, maškrty, prípravky na hygienu, obojky a pelechy patria medzi základné chovateľské potreby pre psov, ktoré vám rozhodne nesmú chýbať. Poďme si teda o nich povedať niečo viac.

Pelech alebo búda pre psa

Väčšie plemená psov, resp. strážne psy, potrebujú pre svoj život viac priestoru, preto najčastejšie obývajú záhrady a dvory. Aby boli chránené pred nepriaznivým počasím, musíme im zabezpečiť teplú búdu. Búda by mala byť dostatočne veľká, aby sa v nej psík mohol bez problémov postaviť a otočiť.

Pelechy pre psa sú zase skvelou alternatívou pre bytové psíky. Môžeme im vybrať odolnejší plastový pelech a dovnútra umiestniť mäkký vankúš, alebo sa rozhodnúť pre pohodlný látkový pelech. Takéto peliešky sú miestom, ktoré psík považuje výlučne za svoje, preto by sme ich mali umiestniť tam, kde sa pes bude cítiť bezpečne a nebude ho nič vyrušovať.

Obojok a vodítko

Medzi najpotrebnejšie chovateľské potreby pre psov zaraďujeme aj obojok a vodítko. Obojok je potrebný nielen na zjednodušenie manipulácie so psíkom, ale aj na upevnenie identifikačnej známky. Na trhu nájdeme množstvo obojkov vyrobených z rozličných materiálov a v nespočetných dizajnových a farebných vyhotoveniach. Medzi overenú klasiku patria predovšetkým kožené obojky, štýlovo zase pôsobia rozličné kovové a retiazkové obojky.

Vodítka pre psov sú nevyhnutné, ak chceme psíka zobrať na prechádzku. Neraz sa stalo, že táto jednoduchá, no pritom potrebná vec zabránila psíkovi vrhnúť sa do boja s iným psom alebo skočiť pod rozbehnuté auto. Malé plemená psov môžeme smelo pripnúť aj na flexi šnúru, tie väčšie, ktoré dokážu poslušne kráčať pri nohe, si stačí poistiť krátkym vodítkom, vhodným aj na výcvik.

Krmivo pre psov

Psie konzervy a granule tvoria základ dnešnej výživy, ako i nevyhnutné chovateľské potreby pre psov. Práve z tohto dôvodu by sme mali starostlivo zvážiť, čím budeme svojho štvornohého kamaráta kŕmiť. Kvalitné krmivo pre psov by malo obsahovať základné živiny ako sú bielkoviny, tuky, cukry a vláknina v optimálnom pomere. Zdravou výživou u psíkov totiž môžeme úspešne predchádzať rôznym zdravotným ťažkostiam a ochoreniam.

Ešte väčší pozor pri výbere vhodného krmiva pre psa si musíme dávať v prípade, že naše zvieratko musí dodržiavať dietetické opatrenia. Napríklad pri laktózovej intolerancii preňho musíme vyberať krmivá bez obsahu laktózy, pre psíkov s celiakiou zase bezgluténové krmivá a podobne. Okrem toho máme na výber špeciálne krmivá pre šteňatá, krmivá pre staršie psy či krmivá pre aktívne pracujúce psy, obsahujúce všetko potrebné pre danú vekovú či výkonnostnú kategóriu psíkov.

Hygienické potreby pre psíky

Z času na čas je potrebné použiť aj také chovateľské potreby pre psov, ako je šampón, olejček, kondicionér či rozličné prípravky na čistenie uší a zubov. Je známe, že šampóny pre ľudí môžu psiu pokožku až príliš odmasťovať, preto je vhodnejšie používať šampóny určené špeciálne pre psy. Obsahujú látky, ktoré psiu srsť a pokožku jemne čistia a ošetrujú, dodávajú srsti objem a lesk, hydratujú kožu a neutralizujú nepríjemný zápach srsti.

Prípravky na čistenie uší a zubov sú ďalším zo základných kameňov v starostlivosti o psíky. Čisté zuby, zdravé ďasná a svieži dych je možné dosiahnuť len vtedy, ak budeme ústnej dutine našich havkáčov venovať náležitú pozornosť. Podobne aj mnohým ušným chorobám predídeme vtedy, keď nezanedbáme ušnú hygienu.

Psie maškrty a odmeňovacie pochúťky pre psov

Výcvik alebo hra sa nezaobídu bez tradičných maškrtiek pre psíky. Rozličné malé kostičky, kocky, žuvacie tyčinky či rôzne iné drobnosti sú obľúbenou psou pochúťkou, ktorá dokáže zefektívniť celý výcvik. Tieto rôznorodé chovateľské potreby pre psov navyše čistia zuby a zabraňujú tvorbe zubného kameňa, pretože podporujú produkciu slín a tým prirodzene odstraňujú zubné usadeniny.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.