web analytics

Vyberte si sedačku, ktorá vydrží viacero generácií

Plánujete kúpiť novú sedaciu súpravu? Aby vám nákup dopadol čo najlepšie, je dôležité zvážiť všetky plusy a mínusy a vybrať si takú, ktorá nielen dobre vyzerá, ale hlavne dlho vydrží. Ako na to?

Životnosť sedačky najviac ovplyvňuje materiál

Sedacia súprava je investíciou na dlhšiu dobu a kupujeme ju len párkrát za život. Práve preto by mala byť vaša nová sedačka pohodlná, praktická a pekná, no najmä by vám mala zaručiť dlhú životnosť. Sedačka dostáva dennodenne zabrať. Trávime na nej veľa času, práve na nej sa totiž odohrávajú príjemné chvíle s blízkymi, stretnutia s priateľmi či nevyhnutný relax. Preto je dôležité, aby spĺňala všetky dôležité kritériá a vydržala s vami čo najdlhšie.

Životnosť sedačky najviac ovplyvňuje materiál, z ktorého je vyrobená. Vnútorná konštrukcia sedačky by mala byť z pevnej ocele alebo dreva, akým je buk, dub alebo jaseň. Mäkká borovica alebo drevotrieska nie sú vhodné, mohli by sa rýchlo poškodiť a pri väčšej záťaži dokonca zlomiť. Nosné prvky sedadiel sú zvyčajne tvorené pružinami, ktoré sú napnuté medzi rámami. Môžu ich tvoriť aj popruhy alebo plošné drevené dosky.

Vhodná starostlivosť predĺži životnosť sedačky

Najznámejšími a najpoužívanejšími poťahovými materiálmi sú látka alebo koža. Látkové poťahy sú veľmi odolné nielen voči poškodeniu a škrvnám a oproti prírodnej koži sú výrazne lacnejšie. Sedačka s látkovým poťahom je veľmi pohodlná, pôsobí útulne a dodáva hrejivý pocit tepla. Keď sa ošúcha, pretrhne alebo iba chcete zmeniť jej vzhľad, je jednoduché ju prečalúniť. Napriek tomu sa poťahová látka nepovažuje za materiál, ktorý by dokázal vydržať desiatky rokov.

Koža je obľúbenou voľbou zákazníkov, ktorí hľadajú sedačku s dlhou životnosťou. Hoci do nej budete musieť spočiatku investovať viac, v budúcnosti rozhodne ušetríte, pretože novú sedačku nebudete nútení kupovať minimálne dvadsať rokov. Jej výhodou je to, že sa na rozdiel od textilnej tak ľahko nezašpiní. Koža si vyžaduje trochu starostlivosti, ale nie je to nič náročné. Bežné nečistoty stačí odstrániť vlhkou handričkou a približne trikrát do roka nábytok ošetriť prípravkom na kožu.

Aby vám sedačka na mieru vydržala niekoľko generácií, je potrebné sa o ňu dobre postarať. Dbajte na to, aby bola vzdialenosť sedačky od radiátorov aspoň 20 cm, aby sa materiál nepoškodil teplom. Sedačku nevystavujte priamemu slnečnému žiareniu, zabránite tak rýchlemu blednutiu farieb. Dávajte tiež pozor na ostré pazúriky vašich domácich miláčikov, ktoré by mohli poťahy rýchlo poškodiť. Rovnako si tiež nesadajte na opierky, ktoré by sa prílišnou záťažou mohli zlomiť.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.