web analytics

Šport je naším pohonným motorom

Aktívny životný štýl by nemal byť utrpením. Práve naopak – ak sa budete venovať pravidelne športovej aktivite, aj váš život sa vylepší v mnohých sférach vylepší. O aké oblasti konkrétne ide?

Budete sebavedomejší

Je samozrejmé, že spolu s aktívnym životným štýlom sa začne meniť aj vaše telo. Budete mať pevnejšie svaly, lepšiu kondíciu. Zmení sa váš postoj, držanie ramien a aj chôdza. Výsledky sa neukážu hneď, preto je nutné byť trpezliví. Dopomôcť si možno budete musieť aj zmenou stravy. Avšak, v konečnom dôsledku budete vyzerať lepšie ako teraz. A budete sa aj lepšie cítiť. Všetko vďaka nepatrným zmenám, ktoré si na svojom tele všimnete. Po väčšom sebavedomí túžia mnohí z nás. A práve šport je jednou z ciest, ktorá nám tento cieľ pomôžu dosiahnuť.

Budete šťastnejší

Po šťastí bažíme všetci. Hľadáme aktivitu, ktorej by sme mohli zasvätiť život. Čosi, čo nám bude dávať zmysel a my sa tomu môžeme oddať. Nájsť aktivitu alebo životný smer, ktorý nás naplní – to nie je iba tak. Niektorým ľuďom hľadanie trvá aj celý život. Namiesto toho, aby ste si ale zúfali, podnecovali v sebe zlú náladu a presviedčali sa, že vám je určite súdené ostať nešťastní, skúste sa nad tieto pocity povzniesť. Šťastie je predsa chvíľkový pocit a vy ho môžete nájsť kdekoľvek. Napríklad v takom športe. Stačí si z času na čas vytiahnuť športové legíny, tričko, tielko a tenisky a skočiť do blízkej posilňovne. Hneď uvidíte, ako fyzická aktivita rozpáli vaše telo. Zaplavia vás endorfíny, hormóny šťastia, a depresii môžete dať konečne zbohom.

Budete silnejší

Teraz sa nebavíme iba o fyzickej sile, hoci aj tá sa zvýši. To uvidíte sami. Schody, ktoré ste predtým nevládali vybehnúť, teraz vybehnete bez problémov. Veci, ktoré ste predtým neudvihli, vám viac nebudú robiť problém. Čo je však dôležitejšie, silnejšia bude aj vaša psychika. Šport totiž priamo ovplyvňuje aj našu duševnú pohodu. Vďaka fyzickej aktivite sa môžete zbaviť negatívnych emócií – hnevu, smútku aj depresie. Stačí vybehnúť do parku, dať si niekoľko sérií brušákov alebo skočiť na kurz jogy. Sami uvidíte tú zmenu.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.