web analytics

Čo je pod povrchom

Čo je pod povrchom Zaujíma vás, čo je pod povrchom? Po čom stúpate? Čo je pod tou vrstvou zeme a trávy, po ktorej kráčate? Či tadiaľ, kade idete vy, nekráčala pred vami História? Alebo či zem pod vašimi nohami neukrýva nejaké poklady?

Najjednoduchšie, ako to zistiť, je pozrieť sa. Nie, nebojte sa, nebudem vás nabádať, aby ste prekopali celú záhradu alebo rozryli chodník pred domom. Dnes sú na to naozaj sofistikované metódy a nástroje. A sú bežne dostupné. I keď, priznám, bola to zábava pre desaťročiami, sám si doma vyrábať podľa návodu v časopise ABC mladých techniků a přírodovědců jednoduchý, ale funkčný detektor kovov a objavovať s jeho pomocou „poklady“ pod trávnikom za bytovkou.

Dnes si môžete kvalitné detektory kovov kúpiť a okamžite ich vyskúšať, trebárs na prázdninách s deťmi. V závislosti od typu detektoru tak získate aj komfortné funkcie pri hľadaní. Batériami (aj nabíjacími) napájané detektory kovov s multifunkčným displejom vám ukážu nie len typ kovu, na ktorý ste „narazili“ pri svojich dobrodružstvách za pokladmi, ale aj ich hĺbku pod povrchom. A ak podľa vzoru hľadačov pokladov na morských plážach budete brázdiť pláže našich prírodných kúpalísk podvečer, či skoro ráno, pri hľadaní stratených mincí, pomôže vám podsvietený displej.

Kde je zlato?

Ak máte vyššie ambície a chcete sa špecializovať na drahší kov, ako obyčajné železo, dobrým pomocníkom pri vašej zlatej horúčke sú detektory na zlato, ktoré vedia dokonale odlíšiť „poklady“ s vysokým obsahom železa a tým vás zbaviť zbytočného kopania. Detektory na zlato pracujú s vyššou frekvenciou a preto dokážu nájsť prírodné zlato. A keďže na území Slovenska sa zlato ťažilo v dávnej aj nedávnej minulosti, dobre sú známe lokality, kde sa vyskytuje a v malom množstve, nevhodnom pre priemyselnú ťažbu, môže byť byť práve vaším šťastím.

Ak máte teda dobrodružnú povahu, na nadchádzajúcu letnú dovolenku či prázdniny s deťmi si zaobstarajte detektory kovov a zažite nezabudnuteľné dobrodružstvo! A keby náhodou deň či dva pršalo, voľný čas si hravo vyplníte pomocou puzzle. Tak či tak želám príjemnú dovolenku.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.