web analytics
Dolné Rakúsko

Rakúsko na bicykli

Ak máte chuť sa vybicyklovať v prekrásnej krajine, bez povinnosti nosiť prilbu a výstražnú vestu, na udržiavaných cestách, kde vás vodiči áut nebudú ohrozovať a kde vás miestni obyvatelia vítajú ako hostí a nevidia vo vás votrelcov, navštívte v lete Dolné Rakúsko. To je tá oblasť okolo Viedne, ktorá hraničí so Slovenskom a južnou Moravou. A Rakúšania vám k tomu ešte aj pošlú svoju mapu s 1200 km cyklotrás, v slovenčine, zadarmo k vám domov!

Dolné Rakúsko na mape Rakúska
Dolné Rakúsko na mape Rakúska
Tak nejak si predstavujem cyklistický raj. A pokiaľ bývate v Bratislave alebo blízkom okolí, nemusíte riešiť ubytovanie v Rakúsku. Stačí vám naložiť bicykel ráno na auto (alebo do auta), vyraziť k našim pohostinným západným susedom a o pár hodín sa zo sedla bicykla tešíte z nádhernej krajiny, milých ľudí a užívate si bicykel aj ľudí, ktorí jazdia s vami v krajine, kde vedia, čo je to šport, čo je to kultúra a čo je to udržiavaná krajina. A pokiaľ to máte do Bratislavy trošku ďalej a nechcete bývať v Rakúsku, skúste sa ubytovať v juhomoravskom Mikulove, ktoré leží na hraniciach s Dolným Rakúskom. Zázemie budete mať v jazykovo príbuznej krajine s cenami za stravu a ubytovanie, na ktoré ste tak nejak zvyknutí a na výlety do Rakúska môžete rovno na bicykli. Rozdiel je len v tom, že v Rakúsku môžete platiť „našimi“ eurami a v Českej republike si musíte z bankomatu vybrať české koruny.

„Región je rozdelený do viacerých častí, z ktorých sa Mostviertel alebo Weinviertel postupne vyprofilovali ako cyklisticky najatraktívnejšie a sú čoraz viac vyhľadávané práve priaznivcami cykloturistiky. Dobre poprepájané a prehľadne označené trasy uľahčujú prístup k oddychovým zónam, pohostinstvám a k stále sa rozširujúcemu počtu servisným miest. Skvelá, udržiavaná infraštruktúra a samotná príroda v Dolnom Rakúsku sú najčastejšími dôvodmi, pre ktoré sa k nám každoročne cykloturisti tak radi vracajú,“ povedal Prof. Christoph Madl, MAS, šéf Dolnorakúskej krajinskej organizácie cestovného ruchu Niederösterreich-Werbung.


Pri výletoch Rakúskou krajinou nemusíte jazdiť len po brehoch Dunaja, aj keď je to jedna z najlepších možností pre rodiny. Môžete brázdiť vidiek a obdivovať krásne záhrady a kvetmi obvešané balkóny rodinných domov. Môžete zabrúsiť do hôr a vyskúšať si svoju kondíciu. Vždy však budete nadšený z krajiny a ľudí. A ak vás prepadne hlad alebo len dostanete chuť na niečo dobré, vždy nájdete útulnú reštauráciu s príjemnou obsluhou a vynikajúcim jedlom.

 

Viac detailnejších informácií o tomto cyklistickom raji získate na www.dolne-rakusko.info, kde si môžete objednať aj mapu zadarmo, prípadne kliknutím priamo na tento odkaz: http://goo.gl/Bl0Ud.

 

Dolné Rakúsko na bicykli
Dolné Rakúsko na bicykli

A napíšte v komentároch, ako ste sa tam cítili a čo ste navštívili!

.

2 komentáre

 • jozef 19. decembra 2014 Odpovedať

  bol som minuly rok na cyklistike cez tirolsko, hlavne v okoli mesta. Kuffstein.. Nadhera 🙂 oplati sa.. tuto:) http://tirolsko.eu/mesto-kufstein

  Google Chrome 39.0.2171.95 Google Chrome 39.0.2171.95 Windows XP Windows XP
  Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/39.0.2171.95 Safari/537.36
 • redakcia 12. mája 2022 Odpovedať Autor

  Aktuálne je k objednaniu alebo na stiahnutie nová mapa na linku https://www.dolne-rakusko.info/cyklomapa-dolneho-rakuska Škoda len, že úvodnom obrázku, na ktorom sa cyklista kochá, je zobrazená juhomoravská Pálava nad Mikulovom, skoro rovnako sme ju nafotili aj my http://cykloturistika.net/mikulov-2013-falkenstein-valtice-mikulov/ počas výletu z Mikulova do Dolného Rakúska počas jednej z našich cyklodovoleniek. Ale to len potvrdzuje, aké výhľady a zážitku sa tu ponúkajú 🙂

  Firefox 56.0 Firefox 56.0 Windows 7 x64 Edition Windows 7 x64 Edition
  Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:56.0) Gecko/20100101 Firefox/56.0

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.