web analytics

Pohyb je potrebný v každom veku

Zdravie každého z nás závisí buď od genetických predispozícii, alebo od nášho životného štýlu. O zdravom životnom štýle sme sa toho napočúvali už dosť. Nezabúdajte však, že pohyb je dôležitý, nezávislé od toho, či máte 25 alebo 50 rokov.

Mládež a deti

Motivovať dnešnú mladú generáciu k pohybu je čoraz náročnejšie. Dôvod zrejme poznáte – sociálne siete a internet. Naučte svoje ratolesti tráviť čas v prírode. Podniknite spolu cez prázdniny výlet do Tatier alebo do iných horských oblastí na Slovensku. Ak máte štvornohého miláčika a je vám ľúto ho nechať so svojimi známymi, zarezervujte si pobyt so psom do Vysokých Tatier. Pozor, vo Vysokých Tatrách mnoho hotelov neakceptuje na hotelovej izbe štvornohého miláčika. Vopred sa teda informujte, či hotel, ktorý ste si vybrali, akceptuje prítomnosť vášho psíka.

Aby vaše ratolesti v dospelosti obľubovali pohyb, motivujte ich k tomu už odmalička. Občas, keď sa vám dá, spravte si výlet do horských oblastí. Keď nie, podniknite počas nedele krátku prechádzku v blízkosti domova. Ak bývate kúsok od lesíka, prečo ich nenaučiť k láske k prírode? Spoznávajte stromy, naučte ich rozoznávať huby, robievajte bunkre. Priblížte vašim deťom detstvo, aké ste zažili vy.

bazén

Ľudia v strednom veku

Ľudia v strednom veku jednoducho už nevládzu tak, ako v mladosti. Preto je dosť pravdepodobné, že keď sa vrátia z práce, sú vôbec radi, že sa nemusia moc hýbať a nemusia ísť mimo svojej obývačky. Je to však chyba. Aj ľudia v stredných rokoch by sa mali hýbať. Nezabúdajte, že nedostatok pohybu spôsobuje komplikácie s kĺbmi. Sem-tam si môžete dopriať napríklad pobyt v neďalekých maďarských kúpeľoch. Dôležité je ale nezabúdať aj na časté, aj keď nie dlhé prechádzky.

Starší ľudia

Starší ľudia majú minimum pohybu. Výnimkou sú tí, ktorí žijú na dedine a vlastnia veľké pozemky. Pokiaľ im zdravie slúži, obrábajú pôdu za domom a snažia sa zveľadiť svoje záhradky. Nie je na tom nič zlé, práve naopak, trošku pohybu žiadnemu seniorovi ešte nikdy neuškodilo. Teda, keď to neprehnal. Ak ale vaši starí rodičia vládzu čoraz menej, odporúčame vám rezervovať im seniorský pobyt. Oddýchnu si od domácich povinností a spoznajú nové miesta a najmä – nových ľudí.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.