web analytics

Dokonalá garáž: Na čo by ste nemali zabudnúť pri jej zariaďovaní?

Mnoho domácich kutilov nedá na svoju garáž dopustiť. Veď čo môže byť pohodlnejšie ako mať svoju dielňu priamo pod nosom? A keď v nej trávite často celé dni a práca v garáži je vašou vášňou, mali by ste jej venovať zvýšenú pozornosť – zamyslieť sa nad jej dispozíciou, garážovými dverami a zariadením.

Nezabudnite na dostatočný priestor

Vaša garáž by mala byť dostatočne veľká a priestorná, aby sa do nej zmestilo auto, stôl a všetko potrebné náradie. Zúžitkovať by ste teda mali každý centimeter. Na steny si môžete pripevniť rôzne police a maximalizovať tak úložný priestor, ktorý vám poslúži nielen na náčinie, ale tiež napríklad na odloženie sezónnych predmetov.

Môžete siahnuť napríklad po rohových regáloch či stojanoch, do ktorých umiestnite pneumatiky. V prípade, že budete potrebovať z času na čas police premiestniť, môžete vyskúšať policové regály, ktoré sú vybavené kolieskami.

Ušetrite priestor so správnou garážovou bránou

Samozrejme, ku každej garáži patrí vhodná garážová brána. Medzi obľúbené patria sekcionálne garážové brány, ktoré sa hodia aj do menších garáží. Navyše, keďže sa garážové dvere zasúvajú pod strop, nemusíte si robiť starosti s dostatkom priestoru pred garážou.

V garáži by nemal chýbať ani stabilný stôl

Ak sa práve nebudete venovať svojmu autu, práve stabilný a dostatočne priestorný stôl bude miestom, kde budete tráviť svoj čas. Aj preto si naňho vyhraďte miesto. Tak, aby ste sa nemuseli tlačiť nikde medzi policami a pracovalo sa vám pohodlne.

Vhodné osvetlenie

Okrem klasického osvietenia si môžete zaobstarať aj bezdrôtovú lampu, s ktorou sa môžete presúvať po garáži bez akýchkoľvek obmedzení. Podobné lampy bývajú nabíjateľné. Výhodou je, že nemusíte prekračovať zbytočné káble, ktoré by vám pri práci len prekážali.

A na záver, aby ste sa pri práci nenudili, zaobstarajte si do garáže tiež prenosné rádio. Hudba vám spríjemní deň a práca vám hneď pôjde ľahšie.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.