web analytics

Hľadáme nové bývanie

Z času na čas sa každý z nás ocitne v situácii, kedy je z rôznych dôvodov nespokojný so svojím súčasným bývaním. Či už sa rozrástol počet členov domácnosti (svadba, narodenie dieťaťa), alebo sa znížil (deti „vyleteli“ z rodného hniezda), či sme zmenili zamestnávateľa a nechce sa nám dochádzať za lepšou prácou. Alebo na starosť hľadáme kľudnejšie miesto mimo centrá miest.

Prehľad o ponuke v blízkom okolí môžeme získať s pomocou priateľov alebo regionálnej tlače. Občas vidíme ponuku realít na nástenkách vo výkladoch Avšak všetky tieto možnosti majú spoločného menovateľa: malý záber a tým aj úzku ponuku. A vyberať si z mála môže občas viesť k zbytočnému kompromisu a tým aj nespokojnosti. Minimálne do ďalšieho sťahovania.

Problémom s výberom nového bývania sa môžete vyhnúť orientáciou na realitný inzertný server so širokým záberom. Vyše 150 000 inzerátov na predaj, prenájom či kúpu nehnuteľností ponúka stránka X Reality s výberom podľa okresov, miest, druhov objektov či s filtráciou podľa ceny, ktorú ste ochotný investovať.

Pretože výber nového domu alebo bývania nie je jednoduchá ani lacná záležitosť, pomôcť môže štatistický prehľad o cenách nehnuteľností či séria článkov o vývoji realitného trhu a očakávaných trendoch.

Keď už to svoje nové bývanie máte vybraté a zariadené, treba porozmýšľať, čo s bývalým bytom či domom. Asi súhlasíte s tvrdením, že nechať ho prázdne len tak by bola škoda. Pokiaľ nemáte pre svoju nehnuteľnosť v súčasnosti efektívne využitie, zvážte jej predaj či prenájom pomocou realitného portálu X – Reality a Nehnuteľnosti. Získané prostriedky vám môžu uľahčiť splácanie či rekonštrukciu nového domu a prenájom zase pomáha financovať prevádzkové náklady, ako sú energie a údržba a súčasne môže byť nemalým podielom na vašom príjme.

Ale nie len doby a byty nájdete v ponuke X Reality. Ponúknuť môžete aj svoje priemyselné či poľnohospodárske objekty, napríklad z reštitúcie alebo po ukončení podnikania. Alebo v prípade, že sa hodláte podnikateľskej činnosti začať intenzívne venovať, pomôže vám realitný portál vhodnú nehnuteľnosť nájsť a získať.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.