web analytics

Hurá, víkend !

Ešteže máme tie víkendy a sviatky! Určite si takto povzdychne nejeden z nás v piatok poobede, keď zatvára dvere vo svojej práci, či nasadá do auta, električky a ide domov. Všetci poznáme ten pocit, keď sa konečne dostaví zaslúžený odpočinok. Je jasné, že po týždňovej práci toho máme akurát dosť. Nechápeme ľudí, ktorí v práci ostávajú dlhšie dobrovoľne.

Počas víkendu a voľných dní dokážeme nabiť baterky a oddýchnuť si. Venujeme sa činnostiam, ktoré robíme radi, aj keby to malo byť rýľovanie záhrady. Ono, každý si svoj odpočinok predstavuje inak. Kým jeden siahne po knihe a horúcom čaji, iný si oblečie pracovné oblečenie a hor sa do záhrady, alebo domácej dielne. Všetko závisí aj od toho, aký druh práce robíme. Či je to fyzická, alebo duševná práca. Duševne pracujúci by vám možno povedal, že si najlepšie oddýchne pri okopávaní zeleniny alebo natieraní plota. Naopak tí, ktorí sa nadrú fyzicky privítajú dobré kino alebo kávu s priateľmi.

Karibik

Ako si nabíjate baterky?

Jedno je však isté. Príde čas, keď nám už jeden víkend nestačí a my potrebujeme viac dní na regeneráciu. Iste vám napadne slovo dovolenka. Samozrejme, to je tá ideálna alternatíva. Väčšinou si ju vyberáme v lete, keď majú deti voľno a my potrebujeme byť doma. Veľa ľudí však tvrdí, že jedna dovolenka im nestačí pozbierať sily, prípadne túžia po teple práve vtedy, keď tu máme sychravé jesenné počasie. Lenže málokto si môže dovoliť dovolenkovať dvakrát v roku, je rád, že našetrí na jednu.

Dovolenka, čo s tým?

Väčšina z nás pri výbere dovolenky obíde zo dve cestovné kancelárie, zabezpečí si pobyt a vybavené. Ideme tam, kde chodia všetci. Ibaže, uvažovali ste niekedy aj o inej možnosti? Čo tak napríklad oželieť jednu – dve zahraničné lacné dovolenky a vybrať sa na neznáme krásne miesta na dlhší čas a poriadne si oddýchnuť? Poznávať nové krajiny môže byť nekonečne inšpirujúce. Možno oslovíme tých, ktorým už deti odrástli a nemusia im robiť program na prázdniny. Alebo mladých, ktorí túžia po niečom nevšednom.

Barbados

Krásny, a pritom nevšedný zážitok

A takým môže byť práve ostrov Barbados. Krásny ostrovný štát v Karibskom mori obklopený množstvom piesočných pláží , ktoré sú obklopené koralovými útesmi. Príjemná teplota počas celého roka z neho robí ideálne miesto na dovolenku. Pri ceste budete potrebovať cestovný pas, ale to je asi jeho jediná nevýhoda, ak sa to tak dá nazvať.Je tu veľké množstvo ubytovacích zariadení, pláží, pamiatok, či rôznych atrakcií, takže sa počas dovolenky určite nebudete nudiť.

Možno sme vás práve teraz nadchli k tomu, aby ste sa o Barbadose dozvedeli viac. Možno vo vás skrsol tajný sníček, ktorý si niekedy v budúcnosti splníte. Každý človek má mať svoje tajné sny a plány. A možno nabudúce sa vy sami podelíte so svojimi zážitkami z Barbadosu. Dovolenka Barbados je určite spomienka na celý život.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.