web analytics

Aké druhy PUR panelov existujú?

Sendvičové PUR panely sa skladajú z dvoch profilovaných alebo oceľových plechov z polyuretánového jadra. Pur panely sa využívajú prevažne ako vnútorné priečky, obvodové steny a tiež ako strešná krytina. Oceľový plech má hrúbku 0,4 mm až 0,6 mm, je obojstranne pozinkovaný a ošetrený proti korózii. PUR pena je pevná polyuretánová pena, väčšinou o hustote cca 40 ±, a podľa toho sa odvíjajú aj jej tepelné a izolačné vlastnosti.

Sendvičové panely sa delia nielen podľa hrúbky peny, ale aj podľa materiálu. Poznáme už spomínané PUR panely, PIR panely, panely s jadrom z polystyrénu a minerálnej vlny. Každý typ má svoje využitie v praxi. Líšia sa predovšetkým tepelnoizolačnými a zvukoizolačnými vlastnosťami, či reakciou na oheň a hmotnosťou.

Prečo si vybrať práve PUR panely ?

  • Cena – proces stavby objektu s použitím PUR panelov je menej komplikovaný, rýchlejší a tým pádom aj lacnejší.
  • Tepelná izolácia – PUR panely sú najvhodnejšie práve na tepelnú izoláciu spomedzi všetkých typov. Koeficient lambda na úrovni 0,022 W/mK sa nedá s ničím porovnať.
  • Šetrenie miesta – sendvičové panely s týmto jadrom sú zároveň užšie a teda veľmi vhodné na použitie v obytných budovách.

Kde všade môžeme využiť PUR sendvičové panely ?

Na strechách aj ako strešné krytiny, na oplášťenie vonkajších stien, stropov, na výstavbu obytných kontajnerov, mraziarní a chladiarní, na výstavbu rodinných domov aj športových objektov.

Aké druhy PUR panelov teda poznáme ? 

Stenové PUR panely :

Stenové panely sa používajú k oplášteniu vonkajších a vnútorných stien, na stavbu priečok a podhľadov. Vyrábajú sa s priznaným alebo skrytým spojom. Montáž sa môže prevádzať zvisle alebo vodorovne. Oceľový plech je mierne profilovaný, profilovaný alebo hladký, v rôznych farebných prevedeniach.

Strešné PUR panely :

Sú určené na pokrývanie striech a strešného pokrytia oceľovej konštrukcie. Tieto panely sa líšia tým, že  majú trapézové rebrá alebo vlny, ktoré sú nosné. Majú tiež funkciu odvodu vody zo strechy. Strešné panely sa podľa typu delia na 3- vlnné, 4- vlnné alebo 5- vlnné. V prípade potreby sa dajú napojiť dva panely. Dnes už sú na trhu aj panely v imitácii strešnej krytiny, ktoré sú takmer totožné s pálenou škridlou.

Chladiarenské PUR panely :

Pre tieto panely je typická kvalitná tepelná izolácia. Spĺňajú všetky prísne normy pre styk s potravinami. Výhodou týchto panelov je prekrývajúci sa spoj, ktorý eliminuje potrebu silikónovania, čím sa predchádza tvorbe usadenín.

Argo  PUR panely :

Sú ideálnym riešením v poľnohospodárskom sektore (pri chove hydiny, kráv či ošípaných). Výhodou je ich nízka hmotnosť a ľahká inštalácia. V ponuke sú tiež rôzne farebné kombinácie.

Presvetľovacie PUR panely :

Vhodné na strechu alebo stenu, zabezpečia dostatok denného svetla do interiéru budovy. Preto sú vhodné nielen na domy, ale aj do administratívnych budov či škôl. Spĺňajú aj náročné estetické požiadavky.

Protipožiarne PUR panely :

Tieto majú dôležitú funkciu ochrany pred ohňom. Majú dvojité kovové obloženie, sú žiaruvzdorné a vhodné aj pre priemyselné a bytové fasády. Sú vyrábané v rôznych hrúbkach, podľa použitia.

PUR panely sa predávajú vyhotovené v rôznych úpravách, či už vizuálnych, alebo materiálových. V ponuke sú aj rozdielne typy plechu, napríklad klasický farebný, nerezový, hliníkový, s fóliou alebo oplastovaný. Každý zákazník si vie vybrať podľa svojej potreby v širokej škále výrobkov. PUR sendvičové panely sú ideálnym riešením pre ľudí, ktorí si chcú kvalitu za rozumnú cenu.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.