web analytics

Izolácia vnútorného obkladu pre záhradný altánok

Izolácia a kúrenie pre záhradný altánok je nevyhnutné riešiť ešte pred nástupom zimy, aby ste si boli istí, že váš altánok nie je v ohrození. Nezabúdajte, že bez poriadneho materiálového zabezpečenia, by nebolo možné, aby ste využívali záhradné chatky alebo svoj altánok. Poveternostné podmienky v zime môžu spôsobiť príliš veľkú vlhkosť, prípadne zamrznutie a následné plesnivenie materiálov. Ak ste si záhradný altánok alebo domček pred zimou nezateplili, tak neváhajte a určite si to naplánujte ako úlohu na tento rok!

Je možné izolovať aj vnútorný obklad?

Záhradný altánok teda musí po celý rok a všetky ročné obdobia odolávať veľkým teplotným rozdielom, bez toho, aby bola v ohrození jeho kvalita materiálu a celej stavby. Raz váš záhradný altánok môžu ohrozovať mrazy, inokedy sú to nepríjemné horúčavy. Musíte sa rozhodnúť či je obklad z dreva, sadrokartónu alebo kompozitných lamiel, ako je napríklad Deos, bude dostatočný a plne funkčný pre vašu stavbu. Materiál s najlepšími izolačnými vlastnosťami bude pre vás vhodnom voľbou vo všetkých kategóriách.

Aký materiál má najlepšie izolačné vlastnosti?

Drevo patrí medzi najpopulárnejšie materiály. Okrem toho, že je prírodný, a preto vyzerá v záhrade úžasne, má aj veľa výhod a výborné izolačné vlastnosti, ktoré vám zodpovedajú za jeho voľbu. Lacnou a peknou voľbou pre záhradné chatky môže byť napríklad výber tatranského obkladu zo smrekového dreva. Dokáže vytvoriť správnu tepelnú bariéru spolu s rytmickou dynamikou drážok a zlepší tiež akustiku. Zabránite tak tvoreniu zbytočnej ozveny, hoci v domčeku budú nejaké žliabky alebo nedokonalé steny. Na stropy stien pre záhradný altánok je možné tiež využiť lamely s rôznou šírkou. Nikde nemusíte dávať žiadne pliešky, ani malé klinčeky. Nátery na dreve tiež držia rovnako pekne a vkusne.

Ako do toho môžete zakomponovať lišty?

Pokiaľ si neviete predstaviť vzhľad obkladu s nedokonalým spracovaním alebo nerovnosťou, tak sa pokojne obráťte na lišty. Lišty vám dokážu vyčariť útulnú atmosféru a skryť všetky nedokonalosti pri výstavbe napríklad podlahy. Nemusíte si tak robiť starosti s tým, že by ste museli voliť iný materiál na zakrytie. Vaše záhradné chatky tak budú pôsobiť ešte viac moderne a vkusne. Moderné interiérové prevedenia vďaka drevu tvoria pekný povrch, ktorý poznáme zo stien.

Urobte, ak ste ešte neurobili

Ako pred zimou, tak aj počas zimy odporúčajú odborníci opakovať pár úkonov, ktoré zabránia nežiadúcim škodám či už na altánku alebo domčeku. Ako prvé je to napríklad izolácia vodných trubiek. Zamrznutá voda ich môže roztrhnúť a nie je to zbytočné zabezpečiť aj počas zimy, ak ste nestihli pred ňou. Takisto nezabudnite zhadzovať sneh zo strechy alebo čistiť žľaby. Viac o izolácii ako aj o starostlivosti na zimu či počas zimy sme písali v tomto článku.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.