web analytics

Ako dodať šmrnc vášmu pracovnému kútiku?

Práca zvyčajne zaberá 6 – 8 hodín z nášho denného režimu. Dosť nato, aby sme sa zaujímali o zdravé pracovné prostredie. Rozdiel nie je ani tak v tom, či máme samostatný pracovný priestor alebo je súčasťou inej miestnosti, ale v tom, ako využijeme každú voľnú plochu. Len tými správnymi kombináciami tu bude radosť pracovať! Ktoré sú to?

Presvetlený a vzdušný

Bez ohľadu na veľkosť priestoru hrá toto kritérium prím v každom pracovnom kúte. Štandardne sa na pracovnú zónu nájde priestor v obývačke alebo v spálni. Dôležité je vyťažiť maximum z denného svetla. Človeka pri práci dobíja energiou a zlepšuje koncentráciu. To všetko sa odvíja najmä od toho, kde umiestňujeme kancelárske stoly. Držali ste sa doteraz zásady, že čím bližšie k oknu, tým lepšie? Áno, aj. Pozor však na to, aby vás priame svetlo neobmedzovalo v poludňajších hodinách. Stolík z bočnej strany od okna alebo na vzdialenejšej protiľahlej je oveľa výhodnejším riešením.

Máte svoj pracovný kút skutočne v kúte?

S väčšou pravdepodobnosťou dolieha tlmené svetlo zboku, čo len podporuje zdravé prostredie. Tu už potrebujete aj doplnkové stolové osvetlenie. Samozrejme, v kúte už inak pracujeme s výberom stolíka. Dobre vám poslúžia rohové modely, ktoré obsahujú integrované zásuvky, regály, otvorené a uzavreté police pre všetky potrebné dokumenty. V pracovnom kúte vždy lepšie vyniknú multifunkčné alebo variabilné zostavy než klasické. Skvelým príkladom sú regály do ľubovoľných priestorov s univerzálnym použitím aj ako polica alebo knižnica.

Pracovný kút udržiavame minimalisticky

A to hlavne plochu na kancelárskom stole. Veci priebežne triedime a ukladáme naň len to, na čom aktuálne pracujeme. Prácu nám ďalej skvalitňuje ergonomická stolička. Okrem formalít nájdite na stole miesto aj pre menšie doplnky či fotky najbližších. Pozitívne vplývajú dekorácie na stenu, no ako praktickejšie riešenie bývajú nástenné hodiny, ktoré chránia pred workoholizmom. V modernom dizajne neraz spĺňajú 2 až viac funkcií v 1 modeli. Šetrné, ale ozaj krásne riešenie pre váš pracovný kútik, však?!

Zdroj obrázka:

Yuganov Konstantin / Shutterstock.com

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.