web analytics

Kde kúpiť lacný a dobrý digitálny fotoaparát?

Baví vás fotografovanie, ale fotky z mobilu vám prestávajú stačiť? Chceli by ste začať fotografovať naozajstným fotoaparátom, mať možnosť určovať parametre expozície, ale nechcete míňať veľa peňazí? Aj v takom prípade máte možnosť vstúpiť do sveta fotografie a bude vás to stáť len trochu peňazí.

Dnes už fotografi nemusia okupovať kúpeľňu na dlhé hodiny, aby v nej pri červenom svetle vyvolávali fotografie z kinofilmu. Digitálna technológia nám umožňuje okamžite po expozícii vidieť snímku na LCD fotoaparátu a po krátkej chvíli aj na obrazovke počítača alebo televízora. Ak teda máte doma počítač, notebook alebo moderný televízor, vskutku vám stačí kúpiť lacno digitálny fotoaparát. Kde?

Kupovať úplne nový digitálny fotoaparát alebo zrkadlovku sa neoplatí, ak nemáte istotu, že vás fotografovanie, prezeranie a triedenie aj mazanie nepodarených fotiek bude naozaj baviť. Že sa budú vaše fotky páčiť aj priateľom a známym.

Ale skúste navštíviť záložňu. Možno budete mať šťastie a nájdete v nej síce používaný, ale stále dobrý, hoci starší kompaktný digitál a za dobrú cenu. Výnimkou nie sú ani kompakty za cenu okolo dvadsať eur, samozrejme s pôvodným obalom, pamäťovou kartou a možno aj alkalickými baterkami. Dosť na to, aby ste si foťák v záložni vyskúšali aj pár dní používali.

Väčšinou to nie sú „delá“, s ktorými urobíte dieru do sveta, ale na štart je to dobrá voľba a tento experiment vás nebude stáť veľa. A keď vás začne fotografovanie naozaj baviť, nebude vás táto vstupná investícia mrzieť. Navyše vám stále zostane malý šikovný foťáčik do vrecka, keď si vyjdete s priateľmi len tak von a nebudete chcieť so sebou nosiť svoju novú fotovýbavu.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.