web analytics

Kde získať vedrá zadarmo?

Také vedro je v domácnosti alebo v záhrade veľmi užitočná vec. Môžete v ňom nosiť vodu, smeti, drevo, ovocie, miešať farby, vápno, sádru, alebo nechať rásť kvetinky. Vedro môže byť biele alebo farebné. Kovové alebo plastové. Malé alebo veľké. Okrúhle alebo hranaté. Stačí si len vybrať. Kde ich ale zohnať zadarmo?

Za peniaze kúpiť vie každý. Stačí zájsť do najbližšieho obchodu s domácimi potrebami alebo supermarketu a máte to. Ak však chcete niečo získať zadarmo, musíte hľadať niečo, čo inému zavadzia, obťažuje ho to, je to pre neho odpad. Kto teda vyhadzuje vedrá? Kde vedro nie je produkt, tovar, ale povedzme obal?

Takých miest je všade naokolo plno. Len o nich možno neviete. Tak kde sa dobré vedrá využívajú a možno aj vyhadzujú?

V školských jedálňach a závodných kuchyniach. Tam všade v rámci úspory nákladov na jedlá používajú bujóny a horčice vo vedrách 6 až 10 litrových, bez ohľadu na zdravie svojich stravníkov. Je viac ako pravdepodobné, že rovnaké vedrá nájdete aj v kuchyniach reštaurácií. Pravda, ak si ich nerozchytali majitelia, zamestnanci a ich rodinní príslušníci. Majú peknú žltú farbu. Tie vedrá.

Ďalším zdrojom vedier sú maliari. Nie akademickí, ale izieb a domov. Tekuté farby sa dodávajú v oválnych vedrách, aby sa im do nich dobre namáčali maliarske valčeky na steny a majú rozmanitú škálu objemov od 5 do 25 litrov. Ich nevýhodou je, že sa od zaschnutej farby umývajú ťažšie, ako od zaschnutej horčice…

V pekných vedrách sa predáva aj Vermikulit pre záhradkárov (prísada do subtrátu do kvetináčov a truhlíkov), len nie každý predajca na Slovensku ho má. Záhradkári ich ale veľmi radi používajú, tak ich od nich asi len veľmi ťažko získate.

Všetky vymenované vedrá sú plastové. To znamená, že sú ľahké a nehrdzavejú. A teda ani hrdzou nemôžu znečistiť prenášaný obsah. No môžete ich ľahko zničiť napríklad pri prenášaní kamenia. Alebo ak v nich necháte v zime vodu a tá zamrzne. Ľad ich roztrhne.

Máte svoje osvedčené tipy? Sem s nimi do diskusie!

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.